Facebook Pixel

Локдаун у ЄС: комендантська година, заборона ходити в гості та закриті ресторани

Країни Європейського Союзу починають посилювати карантинні заходи. Причиною цього стало рекордне зростання кількості нових випадків захворювань на коронавірус.

Посилення карантину у Франції

У Парижі та низці великих міст, на кшталт Марселя, Ліона та Тулузи оголосили комендантську годину. З 17 жовтня почне діяти обмеження на переміщення з 21:00 до 6:00. За вихід із дому у цей період можна отримати 135 євро штрафу. Однак роботу продовжать громадський транспорт, школи, магазини.

Такі обмеження триватимуть щонайменше чотири тижні, а може й до початку грудня, якщо на це погодиться парламент.

Посилення карантину у Німеччині

Посилення карантину вже діє у Берліні. З минулого тижня у місті обмежено режим роботи магазинів, барів, ресторанів та клубів — їм заборонено працювати з 23:00 до 6:00. Приватні заходи можна відвідувати групами не більше 10 осіб.

Водночас, якщо упродовж семи днів кількість нових випадків захворювання на коронавірус складе 35 на 100 тис. населення, то ввести обмеження доведеться й іншим німецьким містам.

Однак канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила, що країна не може дозволити собі повернутися до попередніх обмежень.

Посилення карантину в Італії

Кількість хворих на COVID-19 в Італії побила рекорд березня. Через це бари та ресторани можуть працювати максимум до 24:00. Громадянам заборонено збиратися у групи більше шести осіб, а на вулиці необхідно обов'язково носити маски.

В уряді прогнозують, що кількість зафіксованих випадків на добу зросте до 16 тис. Італійські лікарні не зможуть витримати таке навантаження більше двох місяців.

Посилення карантину в інших країнах ЄС

  • Португалія заборонила зібрання більше п’яти осіб. Водночас компанії, які не дотримуються вимог безпеки, ризикують отримати штраф від 5 до 10 тис. євро.
  • У Нідерландах знову ввели обов'язкове носіння масок та обмежили продаж алкоголю. Також у країні закрили всі бари, кафе та ресторани. У Брюсселі вони будуть закриті щонайменше місяць. А інші бельгійські міста ввели комендантські години.
  • Каталонія на 15 днів закрила всі бари та ресторани. Спортзали, кінотеатри та театри можуть працювати лише на 50%, а магазини та ринки — не більше, ніж на 30%.
  • В Ірландії заборонено ходити у гості, окрім візитів, які передбачають догляд за дітьми та пенсіонерами. Крім того, у графствах Донегол, Каван і Монаган закрилися тренажерні зали, басейни та ТРЦ. А дозволена кількість людей на весіллях скоротилася до шести.

Контекст. Карантин в Україні триватиме до кінця року. Разом із цим країну очікуватимуть посилення карантину. Відтак у «зеленій» зоні проведення масових заходів буде дозволено за участю 50 осіб, у «жовтій» — не більш як 30 осіб, а в «помаранчевій» — не більш як 20. Залишається масковий режим та соціальна дистанція.

Також проведення спортивних заходів повинно відбуватися без глядачів. Крім того, регіон потраплятиме до «червоної» зони, якщо захворюваність становитиме понад 320 осіб на 100 тис. населення впродовж двох тижнів.

Подякувати 🎉