Facebook Pixel

Карантин в Україні продовжують до кінця 2020 року і вводять нові обмеження

Уряд України продовжить адаптивний карантин у країні до кінця 2020 року. Про це на позачерговому засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Уряд сьогодні продовжить дію адаптивного карантину до кінця цього року», — сказав він.

Новації карантину в Україні:

  • За словами Шмигаля, у країні обмежать масові зібрання в «зеленій» і «помаранчевій» зонах, адже після проведення концертів у регіонах істотно збільшується кількість хворих на COVID-19. Так, у «зеленій» зоні буде дозволено проведення масових заходів за участю 50 осіб, у «жовтій» — не більш як 30 осіб, а в «оранжевій» — не більш як 20-ти. Водночас потрібно дотримуватися соціальної дистанції 1,5 метра й маскового режиму. Однак дозволяється проведення спортивних заходів, але без глядачів.
  • Кабмін також оновив критерії віднесення регіону до «червоної» зони, а саме: регіон потрапляє до цієї зони, якщо захворюваність становить понад 320 осіб на 100 тис. населення впродовж двох тижнів. Зараз же цей показник є динамічним.
  • Ба більше, планується вдвічі підвищити показник охоплення тестуванням, а саме до 48 на 100 тис. населення.
  • Також вносяться зміни щодо кількості ліжок. Зокрема, не враховуватимуть ті, які відведено в дитячих і педіатричних відділеннях.
  • Школам буде рекомендовано з 15 до 30 жовтня 2020 року провести канікули, а пізніше, з огляду на ситуацію з COVID-19, можливий перехід на дистанційну або змішану форми навчання.
  • Заклади професійної освіти, а також вищої освіти з 15 жовтня до 15 листопада можуть перейти на дистанційне навчання.

Контекст. 26 серпня Кабінет міністрів вирішив продовжити адаптивний карантин, який ввели в країні 20 травня, до 31 жовтня 2020 року.

Варто також зазначити, що нардеп від «Слуги народу», голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький раніше запропонував змінити критерії карантинного зонування, впроваджувати дистанційне навчання, а також карантин «вихідного дня».

Подякувати 🎉