Нові правила карантину в Україні з 1 серпня: списки країн «червоної» та «зеленої» зон і обмеження всередині країни

З 1 серпня 2020 року в Україні почнуть діяти нові правила карантину. У кожній із зон, на які розділять країну («зелена», «жовта», «помаранчева» і «червона»), діятимуть різні обмеження. Про це під час пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, найм'якші обмеження діятимуть у «зеленій» зоні, а саме масковий режим, дотримання дистанції (одна людина на п'ять квадратних метрів під час проведення масових заходів, у кінотеатрах і театрах, водночас завантаженість залів повинна бути не більш як 50%), перевезення пасажирів громадським транспортом тільки в межах місць для сидіння. Степанов також додав, що нові правила стосуються зокрема й розподілу країни на «червону» та «зелену» зони.

«Щодо перетину кордону між «червоною» і «зеленою» зонами всередині України, то в першій обмежуватиметься рух транспорту шляхом встановлення відповідних постів на лінії перетину».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Інформацію щодо того, до якої зони відноситься певний регіон, можна подивитися на сайті Міністерства охорони здоров'я. Статистику оновлюватимуть раз на п'ять днів.

Telegram Logo

Щодо закордону, то з 1 серпня статистику оновлюватимуть раз на сім днів, також буде змінено показники, згідно з якими країни належатимуть до «зеленої» або «червоної» зони. З того часу, коли почнуть діяти нові правила, введуть два показники, у разі перевищення яких країна опиниться у «червоній» зоні, а саме: якщо приріст хворих за останні два тижні перевищує показник за цей же період в Україні та якщо приріст хворих за останні два тижні, як порівняти з попередніми, буде понад 30%. Таку схему використовують в Європі.

Контекст. Кабінет міністрів 22 липня продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня. Тоді стало відомо про те, що з 1 серпня в країні визначатимуть рівень епідемічної небезпеки в окремих зонах, а саме «зеленій, «жовтій», «помаранчевій» та «червоній».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини