Facebook Pixel

ЄС порізали на карантинні зони, як Україну: як працюватиме й куди пустять туристів

Рада Європейського Союзу затвердила розподіл країн на зони відповідно до епідемічної ситуації, щоб уникнути порушень функціонування Шенгену та зробити перетин кордону зрозумілішим для громадян. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

«Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Проте влада країн-членів залишається відповідальною за виконання змісту рекомендації», – йдеться в повідомленні.

Країни-члени ЄС мають щотижня надавати дані про кількість нових випадків зараження коронавірусом на 100 тис. населення за 14 днів, кількість тестів на 100 тис. населення за тиждень і відсоток ствердних тестів за тиждень.

На підставі цих даних щотижня публікуватиметься карта країн-членів ЄС із розбивкою по регіонах. Їх розділять на чотири зони:

  • «зелену» – якщо показник нових випадків за 14 днів нижче ніж 25, а відсоток ствердних результатів тестів нижче за 4%;
  • «помаранчеву» – якщо показник нових випадків за 14 днів нижче ніж 50, а відсоток ствердних результатів тестів становить 4% або вище. Або якщо показник нових випадків за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток ствердних результатів тестів нижче за 4%;
  • «червону» – якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або більше, а рівень ствердних результатів тестів становить 4% або вище. Або якщо показник нових випадків за 14 днів більш як 150;
  • «сіру» – якщо інформації недостатньо або показник тестування менше за 300.

У разі переміщення людей між «зеленими» регіонами в будь-якій частині Європи жодні обмеження не мають вводитися. У разі переміщення людей із «помаранчевої» або «червоної» зон країни ЄС мають право вимагати від них проходження карантину та проведення тестів на коронавірус. Країни ЄС відтепер мають уникати введення загальних обмежень на перетин своїх кордонів без особливої потреби.

У Раді ЄС вважають, що країни не мають відмовляти у в'їзді людям, які подорожують з інших держав-членів.

Контекст. Глава ЄК Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Євросоюз не має наміру вводити загальний карантин.

Подякувати 🎉