П'ять західних спецслужб звинуватили Китай в пандемії коронавірусу – ЗМІ

Уханьский інститут вірусології Академії наук Китаю. Фото: офіційний веб-сайт

Уханьский інститут вірусології Академії наук Китаю. Фото: офіційний веб-сайт

Китай приховував або знищував дані про спалах коронавірусу. Про це говориться в досьє союзу «П'ять очей», в який входять спецслужби США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії, повідомила австралійська The Daily Telegraph.

15-сторінковий документ закладає основу майбутньої справи про недбалість Китаю, говориться в досьє.

Влада Китаю приховувала новини про коронавірус, змушуючи мовчати або «зникати» лікарів, знищуючи лабораторні дані про вірус або відмовляючись надати його проби міжнародним вченим, які працюють над вакциною.

Telegram Logo

Незважаючи на те, що докази передачі вірусу від людини до людині з'явилися на початку грудня, китайські власті заперечували це до 20 січня, йдеться в доповіді. Так само робила і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

За даними розвідки, група вчених під керівництвом Ши Чжэнли, яка працювала в Уханьском інституті вірусології Академії наук Китаю, ще в 2013 році знайшла зразки вірусу, що збігаються на 96% з SARS-CoV-2 (вірусом, що викликає COVID-19), під час досліджень зразків фекалій кажанів в печері в провінції Юннань. У 2015 році група Ши Чжэнли спільно з Університетом Північної Кароліни США зробила висновок, що SARS-подібні віруси можуть передаватися від кажанів людині. «Можливість підготовки до майбутніх спалахів і пом'якшення їх наслідків повинна бути порівняна з ризиком створення більш небезпечних патогенів», – написали вчені чотири роки тому.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У березні 2019 року група Ши Чжэнли опублікувала наукову роботу про коронавіруси кажанів, в якій розповіла про гостру необхідність їх вивчення для розуміння загрози спалаху. У ній стверджувалося, що з високою ймовірністю спалах SARS-подібного вірусу почнеться з кажанів, і, ймовірно, це відбудеться в Китаї.

У квітні цього року генеральний прокурор американського штату Міссурі подав до місцевого окружного суду позов до влади Китаю, дії якої, на його думку, призвели до загибелі жителів Міссурі і серйозних економічних наслідків. Він звинуватив китайську владу у приховуванні інформації про поширення коронавірусной інфекції, переслідуванні інформаторів, знищення критично важливих медичних досліджень.

За тиждень до цього американський телеканал Fox News повідомив з посиланням на джерела, що новий коронавірус, що викликав пандемію, міг втекти з лабораторії в китайському Ухані, а працівник лабораторії став «нульовим пацієнтом». За даними телеканалу, джерелом інфекції стали кажани, а працівник лабораторії поширив її серед людей. Fox News стверджував, є підстави вважати, що вірус був не біологічною зброєю, а результатом бажання Китаю продемонструвати перевагу над США у виявленні вірусів і боротьбі з ними.

Контекст. Пандемія коронавірусной інфекції COVID-19 стала справжнім ударом для всього світу. Глобальна економіка не була готова до подібних подій, а у країн немає адекватних методів реагування на такі ситуації, незважаючи на попередні пандемії свинячого грипу і атипової пневмонії. В цей раз пандемія призвела до глобальної рецесії і поділила світ на «до» і «після» коронавірусу.

COVID-19 стане причиною переосмислення глобальних питань і, ймовірно, назавжди змінить не тільки бізнес, економіку, систему охорони здоров'я, але і системи державного ладу, які й так критично вимагають змін.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини