США призупинили всі відносини з Всесвітньою організацією охорони здоров'я

США тимчасово припиняють стосунки з ВООЗ. Фото: Facebook / The White House

США тимчасово припиняють стосунки з ВООЗ. Фото: Facebook / The White House

США тимчасово припиняють відносини з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) у зв'язку з її відмовою від проведення реформ, на яких наполягав Вашингтон. Про це сказав президент Дональд Трамп 29 травня на прес-конференції.

«Ми представили план реформ, які ВООЗ повинна була провести, і працювали з ними з цього питання, однак вони відмовилися. З цього дня ми припиняємо наші відносини з ВООЗ», – заявив Трамп.

Telegram Logo

Кошти, які Вашингтон виділяв на діяльність ВООЗ, перенаправлять іншим міжнародним організаціям.

Трамп нагадав, що США виділили ВООЗ $450 млн, під час як Китай всього $40 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Це рішення президента США викликало серйозну критику у країні. Зокрема, Патріс Харріс, президент Американської медичної асоціації, сказала: «В умовах глобальної пандемії розрив зв'язків з ВООЗ не має логічної мети і робить пошук виходу з кризи в галузі суспільної охорони здоров'я значно більш складним. Ця безглузда дія буде мати значні шкідливі наслідки зараз і далеко за межами цього небезпечного моменту, особливо коли ВООЗ веде світову розробку вакцин і випробувань ліків для боротьби з пандемією».

Контекст. Конфлікт між Трампом і ВООЗ виник через реагування організації на пандемію коронавіруса, яке президент США вважає повільним. Він також звинувачує ВООЗ в тому, що вона знаходиться під контролем Китаю і не в змозі надати точну інформацію про поширення коронавірусу.

Свої претензії до ВООЗ Трамп виклав у листі на чотирьох сторінках.

У квітні Трамп вже припиняв фінансування ВООЗ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини