Десять форм мутації та протидія антитілам: нові відкриття вчених щодо COVID-19

Зміни шипів коронавірусу відбуваються дуже швидко. Фото: Pixabay

Зміни шипів коронавірусу відбуваються дуже швидко. Фото: Pixabay

Коронавірус використовує свої «спайкові білки», щоби проникнути в клітини людини. Для цього шипи трансформуються щонайменше в 10 різних форм, повідомляється в дослідженні британських учених з Інституту Френсіса Кріка, передає FoxNews.

Вчені з'ясували, що шипи коронавірусу трансформуються і стають більш чіпкими, що дає їм змогу краще зв'язуватися з білком ACE2 і проникати в організм людини. Зміни шипів відбуваються дуже швидко: у лабораторних умовах час трансформації становить 60 секунд, але в реальному житті це потребує більше часу. Коронавірус трансформується для того, щоби захистити себе від антитіл людського організму.

«Це дуже складний процес взаємозв'язку рецепторів вірусу та здорової клітини, як порівняти з більшістю вірусних білків. Ні в грипу, ні у ВІЛ немає такого складного механізму проникнення», – повідомив один з авторів дослідження, науковий співробітник інституту Дональд Бентон.

Telegram Logo

Водночас, за даними Мedicalxpress, кількість антитіл до коронавірусу в перехворілих пацієнтів починає зменшуватися приблизно через три місяці після захворювання. Рівень антитіл падає орієнтовно на 88-й день після зараження, у наступні три тижні він зменшується приблизно наполовину. Через 3-4 місяці антитіла вже взагалі не фіксують.

Раніше вчені з університету Гонконгу зробили відкриття, що в деяких пацієнтів, які одужують після COVID-19, є лише короткочасний імунітет від повторного зараження.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини