Фото: Gerd Altmann/Pixabay
Напруга між Китаєм і США збережеться, але американці відновили переговори щодо підтримки економіки. Тим часом Visa запустила карту з кешбеком у біткоїнах, а Україна зібралася набрати короткострокових кредитів в очікуванні позитивного сигналу від МВФ. Чим ще запам'ятався тиждень?
Підтримка економіки в США
Учасники ринку позитивно відреагували на відновлення переговорів щодо чергових фіскальних стимулів у США.
Обраний президент Джо Байден підтримав двопартійний план щодо підтримки економіки на $908 млрд. Попри відновлювальні процеси в США проблеми економічного характеру все ще зберігаються.
Так, нещодавні звіти ADR із зайнятості та огляди промислового виробництва від ISM за попередній місяць виявилися гіршими за очікування.
Скоротився продаж легкових і вантажних автомобілів, як порівняти із жовтнем. Кількість первинних заявок на допомогу з безробіття минулого тижня знизилася вперше за три тижні, але все ще залишається на вкрай високому рівні — 712 тис.
Кількість людей, що вже отримують допомогу, скоротилася із 6,09 млн до 5,52 млн. Агентство Standard & Poor's прогнозує повернення кількості безробітних до докоронавірусного рівня лише 2023 року.
Байден проти Китаю
Джо Байден заявив, що не збирається скасовувати імпортні тарифи на товари з Китаю одразу ж після приходу до влади в січні й має намір продовжити захищати американські компанії від крадіжки інтелектуальної власності та демпінгу ззовні.
Отже, навіть після того, як Дональд Трамп залишить посаду президента, відносини між двома країнами й далі будуть досить напруженими.
Днями було ухвалено закон, який дозволяє виключати акції китайських компаній із котирувальних списків американських фондових бірж через невідповідність правилам аудиту.
Утім, наразі учасники ринку вважають за краще концентруватися на позитиві: індекс долара знизився до мінімальної позначки з квітня 2018 року на хвилі відходу інвесторів у більш ризиковані валюти.
Основними драйверами служать оптимістичні очікування щодо відновлення глобальної економіки наступного року та надії на те, що зовнішня торгова політика США за Байдена стане менш агресивною.
Кешбек у біткоїнах від Visa та зміцнення гривні
Від початку тижня курс національної валюти зміцнився більш як на 1% — до 28,27 грн за долар.
Після нетривалої корекції вартість біткоїна знову наблизилася до рекордно високої позначки у $20 тис. за монету.
Серед свіжих драйверів зростання варто назвати рішення Visa щодо випуску першої у світі кредитної картки з кешбеком у біткоїнах спільно з Evolve Bank.
Кешбек накопичуватиметься, а потім автоматично конвертуватиметься в криптовалюту та зараховуватиметься на спеціальний рахунок у фінтех-стартапі BlockFi. Послуга буде доступною для американських клієнтів.
Короткострокові кредити в очікуванні МВФ
За словами прем'єра, Україна може позичити на зовнішніх ринках приблизно $1 млрд у вигляді короткострокових кредитів на термін до пів року.
Кінцеві обсяги залежатимуть від виконання бюджету та розмірів його дефіциту. Позики мають допомогти країні пережити час очікування чергового траншу від МВФ.
З огляду на величезний обсяг ліквідності на світовому фінансовому ринку, що виник після вливань із боку ФРС та ЄЦБ, розміщення єврооблігацій може виявитися успішним.
Утім, підсумкова ставка, під яку вдасться отримати гроші, залежатиме від відносин України з МВФ на момент розміщення: якщо вони будуть добрими і Фонд висловить готовність кредитувати країну 2021 року, то економія може скласти приблизно 2 — 4% річних.