Хто переможе на виборах у США й що це означатиме для України

Яна Панюшкіна
редакторка The Page Style
Фото: Lucas Sankey / Unsplash

Фото: Lucas Sankey / Unsplash

Сьогодні проходять президентські вибори в США. Попередні результати з'являться ввечері після завершення офіційного голосування. Тож є час поміркувати, хто переможе й що це означатиме для України.

Кілька днів тому Ялтинська європейська стратегія (YES) організувала онлайн-бесіду, під час якої американські вибори та їхні наслідки для України обговорювали радник із питань національної безпеки США у 2018-2019 роках Джон Болтон, президент Ради з міжнародних відносин Річард Хаас і шеф-редакторка Financial Times у США Джилліан Тетт. Ось декілька тез:

Фото: Elements5 Digital / Unsplash

Фото: Elements5 Digital / Unsplash

 • Дуже важко робити прогнози щодо цих виборів. Реальна більшість за Джо Байдена — він фаворит із невеличкою форою. Але в США інша система голосування: президента обирають не громадяни, а колегія виборників (їх 538). Тому нічого не можна сказати наперед. Також усі пам'ятають минулі вибори, де експерти заздалегідь віддали перемогу Гілларі Клінтон. Тому зараз вони мовчать — ніхто не знає, як складуться обставини.
 • Зараз є думка, що Дональд Трамп може змахлювати на оскарженні результатів. У США зробити це юридично неможливо, бо судова система там є сильною й незалежною.
 • Якщо Трамп програє, він не чіплятиметься за стіл в Овальному кабінеті. Але й не піде гарно. Ніхто не знає, як він поводитиметься, бо стихія Трампа — це хаос. Одне можна сказати точно: у США не буде одночасно двох президентів. Буде або Байден, або Трамп.
 • Вирішальними штатами будуть Флорида та Пенсильванія. Експерти прогнозують у країні саме політичні битви, але й не виключають битви на вулицях.
 • У Трампа немає філософії — він не ліберал і не консерватор. Він передусім думає про свій імідж і про те, як його політика та рішення виглядатимуть наступного дня в новинах. Тому навіть деякі консерватори не голосуватимуть за нього.
 • Якщо виграє Трамп, то США зможуть продовжити тримати дистанцію від союзників. Якщо виграє Байден, то міжнародні відносини покращаться — він повернеться до альянсів; зіткнень не буде.
 • Байден — лівоцентричний демократ, тому його рішення можна передбачити. Його політикою буде «повернення до нормальності».
 • Якщо переможе Байден, то він зміцнить зв'язок із НАТО і не сприйматиме Крим у російському розумінні. Україні нададуть летальну зброю.
 • На території колишнього СРСР зараз багато проблем. Вони є в Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Арменії, Азербайджані. Але найбільшою проблемою для США, незалежно від того, хто стане наступним президентом, буде не Росія, а Китай. Другою проблемою стане зміна клімату.
 • США не втручатимуться в справи України. Їхня роль — «штовхати» Росію, щоб та дала можливість українцям самим розв'язувати свої проблеми. Адже внутрішні реформи є набагато важливішими для країни.
 • Експерти впевнені, що питання сина Байдена не таке велике, і воно швидко зникне. Відхід Трампа з Овального кабінету, на їхню думку, полегшить відносини з Україною.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини