Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Шляхом якої країни йти Україні

Яна Панюшкіна
редакторка The Page Style
Фото: Oleksandr Zhabin / Unsplash

Фото: Oleksandr Zhabin / Unsplash

Днями я прослухала онлайн-дискусію від Ялтинської європейської стратегії (YES) за участю ведучого програми Fareed Zakaria GPS (CNN) Фаріда Закарії та історика Ніла Фергюсона. Там обговорювали нову книгу Фаріда Закарії «Десять уроків для світу після пандемії».

Що ж глобально зробив COVID-19? Епідемія немов оголила світові проблеми, але й дала країнам шанс навчитися швидко виходити з кризи. А також прискорила розподіл світу на дві частини. Умовно це США та Китай. Росія зараз у таборі Китаю. Україна — між двома наддержавами.

Так от яку пораду дав українцям автор книги: не застрягати посередині, а йти в бік демократії. Для цього потрібні реформи, які за нас ніхто не зробить.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Найкращим прикладом для України Закарія назвав Південну Корею. Гарний сценарій для нас — використовуючи західну підтримку, побороти корупцію й модернізувати країну. Захід допомагатиме, але українці мають контролювати владу, тиснути на свій уряд і вимагати змін.

Це доволі цікава думка, бо раніше як приклад для України завжди ставили Польщу, яка з допомогою грошей ЄС та жорстких реформ перетворилася на зовсім нову країну. Головним секретом корейського економічного дива (крім реформ) економісти називають те, що корейці здебільшого готові були багато працювати довгий час за невеликі гроші. Чи готові так працювати українці — це одне питання. Друге — це те, що корейці мали довіру до влади, а українці своїм можновладцям не вірять. Й ось тут усе залежатиме від влади.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини