Facebook Pixel

Лідируючий Байден і обурений Трамп: як проходять вибори в США

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден вийшов на перше місце в одному з ключових штатів — Джорджії, випередивши свого суперника і чинного президента країни Дональда Трампа, пише видання CNN.

Так, в Джорджії залишилося підрахувати близько 1% голосів, зараз Байден випереджає Трампа на 917 голосів, пише NBC. News. Такі результати роблять перемогу Байдена на виборах майже гарантованою, так як без перемог у Джорджії та Пенсільванії діючий глава держави не зможе набрати необхідні для переобрання на посту президента США 270 голосів виборців. Однак підрахунок голосів досі триває.

Ситуація з голосами в ключових американських штатах:

  • Пенсільванія — залишається підрахувати близько 6% голосів. У штаті лідирує Трамп із результатом понад 18 тис;
  • Невада — 11%, лідирує Байден із результатом майже 11,5 тис;
  • Арізона — 10%, лідирує Байден із результатом 47 тис.
Підрахунок голосів в США. Карта: Associated Press

Підрахунок голосів в США. Карта: Associated Press

Реакція Трампа на результати виборів у США

Раніше штаб Трампа подав позови до судів штатів Джорджія, Мічиган і Пенсільванія з вимогою призупинити підрахунок голосів, пише Associated Press. Ба більше, в команді чинного президента також заявили, що вимагатимуть перерахунку голосів у Вісконсині.

Трамп раніше натякав, що Байден сфабрикував голоси виборців і заявив, що якщо порахувати тільки «законні голоси», то він перемагає на виборах президента США-2020.

Quote«Ми юридично оскаржимо всі недавні штати, на які претендує Байден, за шахрайство на виборах і шахрайство на виборах на рівні штату. Безліч доказів — просто подивіться ЗМІ. Ми виграємо», — написав Трамп на своїй сторінці в Twitter, однак соцмережа позначила його повідомлення як спірний контент.

Що стосується позовів до судів щодо зупинки підрахунку голосів або анулювання частини бюлетенів, то пізніше штати Джорджія та Мічиган відхилили їх, пише The Washington Post.

Республіканці хотіли дискваліфікувати 50 бюлетенів, оскільки вони нібито прибували після встановленого дедлайну. Але суд відхилив позов, так як доказів не було надано, а окружні виборчі органи засвідчили, що вони прибули вчасно.

Ба більше, Трамп також розкритикував соціологів і газети за передчасні й помилкові оцінки та можливий тиск на виборців. Зокрема він назвав опитування, які проводили ЗМІ, — втручанням у вибори з боку впливових груп, передає телеканал Fox News.

Контекст. 3 листопада в США був день виборів президента. Водночас американці обирали віцепрезидента, а також представників у федеральні і місцеві органи влади. Ми писали про те, як проходять вибори в країні, як голосують американці, хто лідирує і яка явка.

Подякувати 🎉