Facebook Pixel

США почали нову справу щодо втручання України у вибори — NYT

Автор

У США прокуратура Брукліна почала розслідування за фактом можливого втручання українських чиновників у президентські вибори 2020 року в Сполучених Штатах, повідомила газета New York Times.

Видання з посиланням на інформовані джерела пише, що прокурори в рамках кримінального провадження намагаються з'ясувати, чи дійсно українські офіційні особи користувалися послугами особистого адвоката президента Дональда Трампа — Рудольфа Джуліані, щоб поширювати неправдиву інформацію про кандидата в президенти Джозефа Байдена.

Розслідування було розпочато в останні місяці правління Трампа та ведеться окремо від ще однієї справи проти Джуліані, яка стосується його домовленостей в Україні.

Основний інтерес для прокурорів представляє з'ясування фактів використання українськими політиками каналів Джуліані для поширення інформації про корумпованість Байдена.

Сам Джуліані заперечує свою роботу в інтересах українських політиків і називає відкриті проти нього провадження політичною розправою.

За інформацією NYT, ще одним підозрюваним у справі є український нардеп Андрій Деркач, якого міністерство фінансів США оголосило російським агентом. У США проти Деркача діють санкції. У травні 2020 року Деркач оприлюднив плівки, на яких, згідно з його твердженням, зафіксовані розмови Байдена та експрезидента України Петра Порошенка.

Сторони обговорюють звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна, який тоді займався розслідуванням діяльності в Україні компанії Burisma ексміністра Миколи Злочевського, в якій не останню посаду обіймав син Байдена — Хантер. Також людина з голосом, схожим на голос Байдена, заявляє, що умовою надання Україні кредитних гарантій на $1 млрд буде зупинка розслідування щодо компанії та звільнення Шокіна.

У штабі Байдена плівки Деркача оголосили підробкою і звинуватили в їхній появі російських агентів, які нібито хотіли зашкодити репутації Байдена та зірвати його участь у виборах.

Контекст. Під час президентської гонки у 2020 році президент США Дональд Трамп неодноразово згадував про корупційний скандал, що виник в Україні навколо компанії Burisma і Хантера Байдена. У липні 2019 року він просив президента України Володимира Зеленського провести розслідування щодо Burisma; коли історія стала надбанням громадськості, це ледь не призвело до імпічменту Трампа .

З приходом до влади в США Джозефа Байдена тема Burisma була остаточно похована і забута. А проти Рудольфа Джуліані, який від імені Трампа просував ідею розслідування в Україні, відкрили кілька кримінальних проваджень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉