Facebook Pixel

Плівки Деркача: як виник скандал навколо Порошенка та Байдена

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач вирішив опублікувати аудіоматеріали із записами телефонних розмов людей, голоси яких схожі на голоси експрезидента Петра Порошенка та колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена. Записи можуть свідчити про нібито вплив Байдена на колишнього главу держави.

Про це Деркач заявив під час онлайн-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна». Запис, який нібито здійснював сам Порошенко, йому надали журналісти-розслідувачі. За словами Деркача, розмова свідчить про міжнародну корупцію та державну зраду.

Він також розповів, що на записі обговорювалися три теми. Перша стосується отримання $1 млрд в обмін на те, щоб зберегти схеми Burisma та схеми міжнародної корупції. Записи, за словами нардепа, було зроблено у 2015-2016 роках. У них також йдеться про те, що необхідно звільнити тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна, який розслідував справу Burisma та пов'язав з нею Байдена.

Quote«Байден полетів до Києва, щоб натиснути на Порошенка щодо Шокіна. У кишені у Байдена – 1 млрд кредитних гарантій. Така ціна порятунку Байдена від в'язниці», — заявив Деркач, додавши, що цю суму направили на те, щоб військові держзамовлення отримали підприємства, пов'язані з експрезидентом.

Друга тема – розвал парламентської коаліції та виборів 2016 року. На записі Порошенко нібито визнав, що коаліції немає.

«Замість того, щоб виконати вимоги Конституції та оголосити перевибори, Петро Олексійович дотримувався обіцянок, які він дав особисто Байдену, і блокував відставку Кабміну», — пояснив нардеп, додавши, що з розмов випливає, що Україною керував Байден.

На записах також можна почути, що Байден впливав на Україну через наглядові ради великих державних компаній.

«Ми передали всі багатогодинні записи разом із заявою про держзраду та про факти міжнародної корупції до Офісу генерального прокурора для реєстрації кримінального провадження», — резюмував Деркач.

На його думку, голова Верховної Ради Дмитро Разумков блокує створення слідчої комісії, яка могла б розслідувати факти міжнародної корупції. Такі дії, за словами Деркача, порушують закон про регламент.

Експрокурор Костянтин Кулик, який теж брав участь в онлайн-конференції, заявив, що Руслан Рябошапка, працюючи на посаді генпрокурора, зупинив розслідування економічних злочинів, вчинених під час президентства Віктора Януковича, а також зупинив заплановану до бюджету конфіскацію у розмірі $6 млрд.

Як відреагували у Порошенка?

У прес-службі «Європейської солідарності» заявили, що записи було сфабриковано для того, щоб дискредитувати Україну та штучно втягнути її в американську виборчу кампанію.

Quote«Це російська провокація, яка не має нічого спільного з дійсністю. Її мета – підірвати двопартійну підтримку України з боку США, повернути нашу державу в зону російського впливу та послабити міжнародну проукраїнську коаліцію», — відзначили в «Європейської солідарності».

Там також додали, що не дивно, що головний спікер у цій справі — Деркач, який нібито є представником п'ятої колони та пов'язаний з Росією.

«Також варто звернути увагу на той факт, що одним із завдань пресконференції Деркача є лобіювання інтересів олігарха Коломойського. Очевидно, Приватбанк — це винагорода за участь у цій російській провокації», — йдеться у повідомленні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉