Facebook Pixel

Дональд Трамп заявив, що згадував корупцію та Джо Байдена в розмові з Володимиром Зеленським

Автор

Президент США Дональд Трамп визнав, що в розмові з президентом України Володимиром Зеленським згадував колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Про це він заявив журналістам, пише WSJ. Хантер Байден, син Джо Байдена, ймовірно, стане головним суперником Трампа на виборах президента США у 2020 році.

Трамп зазначив, що не говорив нічого поганого. «Ця розмова носила переважно вітальний характер і, головним чином, була присвячена корупції, всілякій корупції, яка має місце. Вона переважно була присвячена тому, що ми не хочемо, щоб наші люди, такі, як Байден та його син, сприяли корупції, яка вже є в Україні», – сказав президент США.

Крім цього, він зазначив, що не стане заперечувати проти того, щоб його адвокат Руді Джуліані дав свідчення перед Конгресом США, повідомляє «Голос Америки». «Я не маю нічого проти. Руді — дуже прямолінійний хлопець», — сказав Трамп.

За даними ЗМІ, Джо Байден наполягав на звільненні генпрокурора України Віктора Шокіна, який проводив розслідування щодо компанії, у складі ради директорів якої був його син Хантер Байден.

Контекст

  • Раніше американські ЗМІ повідомляли, що Трамп у липні під час телефонної розмови з президентом України наполягав провести розслідування щодо Байдена та його сина. Трамп «близько восьми разів закликав Зеленського працювати» з адвокатом Руді Джуліані щодо питання розслідування проти Хантера Байдена.
  • У травні газета The New York Times повідомила про те, що Джуліані заявив про наміри відправитися до Києва для зустрічі з президентом Владимиром Зеленським, щоб переконати його продовжувати розслідувати щодо справи компанії «Бурісма», де працював син Байдена. Того ж дня Джуліані відмінив поїздку до Києва.
  • Пізніше The Washington Post написала, що прихильники Зеленського побоюються, що їх втягують до внутрішньополітичного конфлікту зі США на шкоду інтересам України.
  • 22 серпня The New York Times писала, що Джуліані зустрівся з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком щодо розслідування корупції за участі американських чиновників.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉