Facebook Pixel

Підсумки штурму Капітолію США: п'ятеро загиблих, порушено 40 справ

6 січня прихильники Дональда Трампа прорвалися в Капітолій у Вашингтоні під час затвердження голосів виборців. Поліція досить швидко звільнила будівлю. Під час штурму загинули чотири особи.

Одну жінку застрелив співробітник охорони Капітолію, друга була розчавлена учасниками штурму. Двоє чоловіків (50 і 55 років) померли від серцевого нападу та інсульту.

Поліція Капітолію повідомила про смерть офіцера, який постраждав під час заворушень у будівлі Конгресу.

Мін'юст США вже пред'явив звинувачення зі 40 справ після заворушень у Капітолії. Планується порушити ще 15 справ. У одного з учасників протесту була напівавтоматична гвинтівка і «коктейль Молотова». У Капітолії здійснено велику кількість крадіжок, що може становити небезпеку для національної безпеки, повідомили в Мін'юсті.

Як повідомила The Wall Street Journal, ряд компаній звільнили співробітників, які брали участь у заворушеннях у Капітолії, після того, як побачили їх на фото та відео, розміщених у соціальних мережах.

Цукерберг заблокував Трампа в Facebook і Instagram до кінця президентського терміну. Він вважає, що Трамп має намір використати решту часу до 20 січня, щоб підірвати мирну і законну передачу влади. На кілька годин блокування вводив і Twitter, але після того, як був вилучений спірний контент, там блокування зняли.

В опублікованому відеозверненні Трамп заявив, що порушники закону під час заворушень у Вашингтоні «заплатять за це». Він зазначив, що обурений «беззаконням, насильством і хаосом».

ФБР пообіцяло до $50 000 за інформацію про осіб, які встановили дві саморобні бомби в Конгресі США під час захоплення будівлі прихильниками Трампа. Тоді вибухові пристрої встановили в штаб-квартирах і республіканців, і демократів. Однак вони були швидко виявлені і знешкоджені.

photo-2021-01-08-09-42-54.jpg

Трамп повідомив, що його штаб скористався всіма юридичними можливостями для заперечування результатів виборів, і він впевнений, що США повинні реформувати свої закони про вибори. «Тепер Конгрес сертифікував результати. І нова адміністрація прийде до влади 20 січня. Тепер мій фокус уваги буде спрямований на гладку бездоганну передачу влади», — запевнив він.

Глава комітету Палати представників з юстиції Джеррольд Надлер підтримав ідею оголошення імпічменту діючому президенту США Дональду Трампу. За його словами, країна не може дозволити собі тривалий процес, і президент повинен бути відсторонений від посади «негайно». Раніше скористатися 25-ю поправкою до Конституції США й усунути Трампа з посади закликала спікер Палати представників США Ненсі Пелосі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉