Демократи ризикують зазнати великих втрат у своїй присутності в Палаті представників після проміжних виборів у США 8 листопада та вирішальної поразки в Сенаті США, де конкуренція жорсткіша.
Причиною настільки серйозного програшу може стати те, що лідери партії та її стратеги так і не змогли обʼєднатися навколо одного ефективного послання виборцям, йдеться в матеріалі The New York Times.
Чому демократи не можуть достукатися до виборців

Кампанія Барака Обами за демократів досить успішна, але цього мало для перемоги. Фото: Getty Images
Замість єдиного економічного курсу демократи зосередилися на критиці намірів республіканців позбавити права на аборти та підірвати систему соціального захисту, зазначає автор статті.
Проте це не дуже добре працює тоді, коли США борються з високими цінами на газ, рекордною інфляцією та економічною невизначеністю.
«Правда в тому, що демократи погано повідомили про наш підхід до економіки», — визнає демократка від Мічигану Елісса Слоткін.
Сенатор Берні Сандерс із Вермонту також бʼє тривогу щодо того, як демократи намагаються мотивувати виборців з-поміж робітників.
Наприклад, експрезидент Барак Обама закликав однопартійців не псувати людям настрій розмовами на незручні теми, як-от раса чи гендер, тоді як партія або не визнала їхній біль через зростання цін, або просто перевела стрілки на республіканців.
Чому демократи вже не встигнуть набрати голоси

Джо Байден обіцяє виборцям кращу Америку, але його рейтинг невисокий. Фото: Getty Images
Хоча чимало партійних кандидатів у Сенат випереджають рейтинг президента США Джо Байдена, який у кількох ключових штатах є нижчим за його середній рейтинг, вони не зможуть набрати багато наступними днями.
Зокрема, деякі демократи вважають, що час для будь-яких істотних змін стратегії, які суттєво змінили б динаміку перегонів, просто вичерпано.
Наприклад, у Вісконсині фокус обох кампаній — як у Сенат, так і губернатора — перемістився на злочинність, сприяючи зусиллям губернатора Тоні Еверса спрямовувати фінансування правоохоронним органам. Але це сталося лише останніми тижнями, тоді як республіканці критикували це питання набагато раніше.
Уже пізно грати, визнає депутат від штату Мілуокі Девід Боуен, особливо коли партія загрузла в тому, яку стратегію використовувати в деяких із перегонів.
Реклама про аборти та інфляцію: на чому грають демократи
На останньому етапі перегонів провідні демократи наголошують на економічних проблемах і різко попереджають про загрози демократії з боку республіканців.
«Якби астероїд прямував до Землі, він мав би приземлитися приблизно за два тижні, а якби ви пішли на фракцію республіканців і спитали: «Що ви хочете зробити?» — вони б сказали: «Нам потрібна податкова пільга для заможних», — заявив Обама у Вісконсині, критикуючи сенатора Рона Джонсона.
Проблема в тому, що це єдина економічна політика демократів, і навіть тут вона спрацювала б тільки тоді, коли Обама сам балотувався в кожному штаті.
«Він не має бути єдиним, хто доносить основне економічне повідомлення. У нас має бути 20 — 30 людей, здатних це робити, і робити це по всій країні», — пояснює демократ від Каліфорнії Ро Ханна.
Питання демократії та абортів важливі, зазначає він, та їхня пріоритетність не має відбуватися коштом труднощів із гаманцем.
Згідно з даними медіакомпанії AdImpact, демократи витратили майже $320 млн на рекламу, присвячену праву на аборти, $140 млн — на кримінальну рекламу та лише $31 млн — на ролики про інфляцію.
Водночас виборці дуже мало почули про роботу партії, спрямовану, зокрема, на зниження вартості інсуліну, відстоювання податкових пільг на дітей або надання допомоги історично темношкірим коледжам і університетам.
Чому меседжі демократів програють республіканцям
Видання зазначає, що у 2022 році демократи намагалися представити вибори не як референдум щодо непопулярного Джо Байдена, а як вибір між двома дуже різними баченнями Америки.
Цей аргумент, який президент навів перед зібранням демократів у Пенсільванії минулого тижня, — нелегка справа для демократів, тоді як республіканці місяцями критикували своїх опонентів набагато простішим повідомленням:
- економіка погана;
- занепокоєння щодо злочинності та імміграції зростає;
- у всьому винна партія, яка контролює ситуацію.
Губернатор-республіканець штату Джорджія Брайан Кемп, який називає ці вибори «виборами гаманців», зазначає, що в останні два тижні кампанії демократи по всій країні почали говорити про насильницькі злочини та переслідування вуличних банд.
«Я не можу уявити, що їх розбудило», — іронізував Кемп, звертаючись до виборців.
Чому вибори в США важливі для України та що буде з підтримкою Києва

Допомога для України залежатиме від кількості трампістів у Конгресі США. Фото: Getty Images
Як уже писало , подальша підтримка України Штатами залежатиме від того, скільки людей із «команди Дональда Трампа», або республіканців-ізоляціоністів, потраплять до Палати представників і Сенату.
Загалом перемога республіканців, на думку політичних аналітиків, не загрожує Києву втратою допомоги від США — Україна має сильну двопартійну підтримку в обох палатах Конгресу.
Утім, ліве крило демократів і трампівське крило республіканців періодично транслюють меседжі, які є наслідком російської пропаганди: про перемовини з рф щодо мирного договору в обхід України або про те, що США забагато платять за цю війну й варто було б примусити Київ до миру.
Трампісти пояснюють свою позицію тим, що прості американці відчувають економічні труднощі, тоді як пакети допомоги для України сягають десятків мільярдів доларів. Однак, найімовірніше, вони використають цю риторику не для припинення допомоги, а для просування своїх законопроєктів.
Щодо підтримки, то її вектор може зміститися з прямих фінансових вливань на далекобійну зброю — республіканці частіше виступають за те, аби Київ отримав ті ракети, які просить уже багато місяців. Крім того, США можуть посилити контроль за використанням своїх коштів, тому Україна має демонструвати демократичні реформи та ефективне використання як зброї від США, так і фінансів на підтримку економіки.