Редакція підготувала новий «Політичний барометр» про головні політичні події минулого тижня: ймовірний держпереворот і Ахметов, транш від МВФ, російські війська на кордоні та перевірка журналіста Бутусова.
Що вплинуло на рейтинг президента Зеленського:

Голова Національного банку Кирило Шевченко повідомив, що Україна отримала транш від МВФ.
«Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by в розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент $699 млн). Ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку України і збільшать міжнародні резерви», — заявив він.
Отримання нового траншу - позитивна подія, особливо наприкінці року. Міжнародні партнери все-таки бачать позитивні зрушення в складному процесі реформ і далі фінансово підтримують Україну. Тому громадськість «запише» цю маленьку перемогу на користь президента України.

В Україні створять державного авіаперевізника. Компанію планують назвати «Українські національні авіалінії», заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
«Сьогодні можна сказати, що ми святкуємо день народження нового українського державного перевізника… Ми розуміємо ринок, який наляканий тим, що держава його притискатиме. Я впевнений, і наші розрахунки це доводять, що ринок зростатиме, він відновлюється. Нам усім точно вистачить місця, ми будемо обережні, ми не намагатимемося жорстко конкурувати з нашим приватним бізнесом — усе точно буде нормально», — запевнив він.
Створення державного авіаперевізника — гарна новина для всіх жителів країни. Зручні, швидкі й недорогі авіаперевезення країною стимулюватимуть не тільки економіку, але і внутрішній туризм, що в часи пандемії буде дуже корисним. План розбудови й ремонту низки аеропортів у країні, чим також опікується президент, і створення державного авіаперевізника — це успіхи, які позитивно вплинуть на рейтинг Зеленського.

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що Російська Федерація хоче змінити владу в Україні на лояльну до Кремля.
«Який сенс росіянам розбомбити все що можна в Україні, щоб потім її захоплювати? Якщо вони хочуть панувати в цій країні, то в них інша мета — дестабілізація країни, зміна політичного курсу України на Європу та НАТО через зміну влади, яка сьогодні є законно обраною: президент, парламент, сформований уряд і місцеві органи влади. Вони хочуть змінити владу та посадити тут пропутінських, прокремлівських ділків і все. Їм не треба зруйнованих атомних електростанцій», — заявив Резніков.
Інформація з окупованих і прикордонних територій уже декілька тижнів спричиняє певну паніку серед населення. І хоча Резніков намагався їй протистояти й заспокоїти українців, здається, у нього не дуже вийшло.
Будь-яка ескалація на фронті нагадує виборцям про перевиборчі обіцянки Зеленського про швидке закінчення війни та критику Порошенка за те, що той не зміг цього зробити. А коли вже пройшла половина строку Зеленського на посаді президента і він взагалі не посунувся вперед у цьому питанні, це вплине на його майбутні рейтинги.

Український бізнесмен Рінат Ахметов жорстко відповів на заяву Зеленського під час пресмарафону.
«Інформація, оприлюднена Володимиром Зеленським про нібито втягування мене в якийсь держпереворот, є суцільною брехнею. Мене обурює поширення цієї брехні незалежно від того, якими мотивами керується президент», — зазначив Ахметов і додав, що зробить усе можливе, щоб «авторитаризму та цензури в Україні не було».
Заява Зеленського про те, що 1 — 2 грудня в Україні планують влаштувати державний переворот і що Ріната Ахметова нібито втягують у цей процес, була наче інформаційна бомба. Вона вплинула й на євробонди компанії Ахметова, і на образ України загалом. Ще під час пресмарафону іноземні ЗМІ почали писати про те, що в Україні можливий путч (тобто військовий заколот), і це безпосередньо вплине на міжнародні інвестиції. Рейтинг Зеленського теж постраждає, бо такі серйозні заяви лякають людей, а якщо доказів не буде — роблять президента вкрай несерйозним.

Державне бюро розслідувань перевірить законність дій журналіста Юрія Бутусова на відео, яке він опублікував у Facebook.
«Слідчі ДБР вивчають відео, викладене журналістом Юрієм Бутусовим на його сторінці у фейсбуці, у межах розпочатого кримінального провадження», — йдеться в повідомленні.
Як відомо, 28 листопада 2021 року журналіст виклав відео, на якому він здійснює постріли з гаубиці Д-20 калібру 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «По окупантах — вогонь!»
І хоча Бутусов зазначив, що відео знімали дуже давно, до того ж на армійських тренуваннях, справу почали розглядати.
Перевірка Бутусова з боку ДБР після його палкої суперечки з президентом за декілька днів до цього викликає багато запитань саме до Зеленського. Навіть прихильники президента бачать у цьому помсту. Настільки дріб'язкова відповідь президента на критику ще зіграє з ним поганий жарт. І навіть якщо жодного покарання Бутусову не призначать, усі пам’ятатимуть лише факт перевірки журналіста.

Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков збирається брати участь у президентських і парламентських виборах.
За його словами, він хоче реалізувати амбіції та зробити те, що не вдалося у 2019 році.
«Гадаю, що в наступних виборах я також візьму участь. В іпостасі тих, хто йде на ці вибори, – і в президентських, і в парламентських», – заявив він.
Інформація про президентські амбіції Разумкова одразу після пресмарафону Зеленського боляче вдарить по рейтингах чинного гаранта. За деякими соцопитуваннями, колишній спікер уже обходить Зеленського, і з кожним місяцем цифри для президента стають дедалі гіршими. А після офіційної заяви про балотування прихильників Разумкова може тільки побільшати.