Facebook Pixel

Гангрена, спалах коронавірусу в Китаї та вакцинація в Таїланді: топ-5 новин про COVID-19

В Україні та світі фіксують спад кількості смертей від коронавірусу. Так, 5 червня 2021 року було зафіксовано 327 663 випадки коронавірусу у світі, менше було лише 8 березня.

Однак в Індії, Китаї та Таїланді продовжуються спалахи коронавірусу. Найбільш критична ситуація в Індії, там 10 червня було зафіксовано найбільшу кількість смертей — 6148 осіб. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Новий спалах коронавірусу в Китаї

У Китаї — черговий спалах коронавірусу. Його зафіксували у Гуанчжоу, столиці південної провінції Гуандун. Влада звинуватила варіант «Дельта» (відтепер штами називають буквами грецького алфавіту), який відповідальний за чисельні смерті в Індії.

Підхід Китаю еволюціонував із моменту появи коронавірусу, коли Пекін спочатку жорстко обмежив сотні мільйонів людей. Сьогодні його блокування зосереджено на районах, а не на містах або провінціях. Також вакцинація стала основним елементом Китаю у боротьбі з коронавірусом.

Зокрема, це відображається й на мандрівниках. Так, Пекін вимагає від туристів із десятків країн провести два тижні в карантині, який контролюється роботодавцями, ще до того, як відправитися до Китаю. Потрапивши туди, подорожуючі повинні провести принаймні два тижні, а іноді три або довше в карантині, який контролюється урядом, навіть якщо вони повністю щеплені.

Крім того, іноземні компанії очікують, що Китай може зберегти жорсткі обмеження на поїздки до лютого, коли Пекін прийматиме зимові Олімпійські ігри, і, можливо, до осені наступного року, коли Комуністична партія Китаю проводитиме свій з'їзд партії.

2

Таїланд почав вакцинацію AstraZeneca власного виробництва

Таїланд планує вакцинувати 70% людей. Щеплення роблять вакциною AstraZeneca, яку виготовляє компанія, що належить королю Маха Ваджіралонгкорну, та ніколи не займалася виготовленням вакцин.

Також компанія повинна постачати вакцини у вісім інших країн регіону.

Наразі Таїланд намагається здолати найсильніший спалах у країні з початку пандемії. Станом на 5 червня близько 4% населення отримали принаймні одну дозу вакцини.

3

Вакцинація у Великій Британії

У Великій Британії триває вакцинація проти коронавірусу. Наразі вакцинуватися можуть молоді люди віком від 25 до 29 років, яким ще не робили вакцину проти коронавірусу. Уряд планує вакцинувати принаймні однією вакциною все доросле населення до кінця липня.

Згідно із запропонованим урядом графіком, карантинні обмеження мають бути скасовані 21 червня — так званий четвертий крок дорожньої карти до нормалізації.

Так, особи в Англії у віці від 25 років можуть через інтернет або за номером 119 забронювати вакцину проти коронавірусу.

У Шотландії ж люди у віці від 30 років можуть отримувати вакцину. Уельс випереджає план на шість тижнів і робить щеплення тим, кому понад 18 років. У Північній Ірландії замовляти вакцини можуть 18-річні та старші.

Людям віком до 39 років, які мають право вакцинуватися, та вагітним жінкам буде запропонована вакцина Pfizer або Moderna відповідно до вказівок.

4

Побічні ефекти від вакцин Pfizer та Moderna

Центр США з контролю та профілактики захворювань (CDC) провів розслідування щодо запалення серця (міокардит) після вакцинації препаратами Pfizer та Moderna.

Так, хвороба виникала у молодих чоловіків частіше, ніж очікували медики. За даними системи звітності про побічні ефекти вакцин США (VAERS), частота запалень серця значно більша, ніж передбачалося — 283 проти очікуваних від 10 до 102.

Переважну більшість випадків зафіксували протягом першого тижня після вакцинації. Водночас більшість госпіталізованих пацієнтів повністю одужали.

Зокрема, 18 червня CDC проведе засідання консультативного комітету з практики імунізації для подальшої оцінки доказів та ризику запалення серцевого мʼяза після вакцинації мРНК-вакцинами проти коронавірусу.

5

Індійський штам коронавірусу викликає гангрену

Індійський штам коронавірусу («Дельта») не тільки швидко розповсюджується, а й призводить до тяжких наслідків, на кшталт гангрени.

Новий штам провокує симптоми, які зазвичай не спостерігаються у пацієнтів із коронавірусом, наприклад, порушення слуху, важкі розлади шлунка і утворення тромбів, що призводять до гангрени.

Штам «Дельта» розповсюдився у понад 60 країн за останні шість місяців. Фахівці з Сінгапуру виявили, що на мутований варіант припадає близько 95% відсотків усіх місцевих зразків коронавірусу.

За словами індійських лікарів, виникнення мікротромбів, які стають причиною гангрени, зустрічаються частіше, ніж раніше.