Facebook Pixel

«Чорна пліснява», походження коронавірусу та вакцини, які схвалила ВООЗ: топ-5 новин про COVID-19

Вчені з усього світу намагаються знайти ліки проти коронавірусу. Водночас з-поміж негативних наслідків коронавірусу в деяких країнах фіксують спалахи небезпечного захворювання — мукормікозу, або так званої «чорної плісняви».

Крім того, у США закінчилося розслідування щодо походження коронавірусу, який спричинив пандемію. Зокрема, американська розвідка заявила про лабораторне походження COVID-19. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Звіт США щодо походження коронавірусу

Згідно з даними секретного звіту розвідки США, який є в розпорядженні The Wall Street Journal, троє китайських вчених з Інституту вірусології в Ухані тяжко хворіли й мали симптоми коронавірусу в листопаді 2019 року, ще до появи інформації про COVID-19.

Це може свідчити про те, що походження коронавірусу є штучним.

Однак президент США Джо Байден заявив, що американська розвідка не має достатньо інформації, щоб з'ясувати, із чого саме почалося поширення коронавірусу. Через те Байден доручив спецслужбам подвоїти зусилля для вивчення даних і підготовки нового звіту протягом 90 днів.

У ВООЗ також не виключають лабораторного походження коронавірусу. Однак ця версія залишається недоведеною попри звіт американської розвідки.

2

Спалахи «чорної плісняви»

З початку травня вчені почали фіксувати в Індії випадки мукормікозу в осіб, які перехворіли на коронавірус. Згодом спалахи цієї хвороби почали фіксувати в Ірані, Мексиці та Уругваї.

Люди з ослабленим імунітетом є більш сприйнятливими до зараження. Зокрема, це стосується пацієнтів, які хворіють на коронавірус, цукровий діабет, осіб, які приймають стероїди, і тих, хто страждає на інші супутні захворювання, зокрема рак, а також осіб після трансплантації органів.

Хворі люди є особливо сприйнятливими, адже на їхню імунну систему впливає не тільки вірус — препарати для лікування також можуть пригнічувати імунну відповідь.

Крім того, пацієнти, які отримують кисневу підтримку у відділеннях інтенсивної терапії, можуть мати зволожувачі в палаті, що підсилюють вплив вологи, і це може зробити їх більш схильними до грибкової інфекції.

Також на поширення грибка може впливати вологий клімат країни.

І хоча мукормікоз відомий під назвою «чорна пліснява», прикметник стосується не кольору грибка, а того, що він спричиняє, — некрозу тканин.

На півдні Іраку лікарі зафіксували принаймні два випадки смерті внаслідок мукормікозу. Ще по одному випадку зафіксували в Мексиці та Уругваї. Усі випадки захворювання сталися після того, як пацієнти перехворіли на коронавірус.

3

ВООЗ зареєструвала вакцину CoronaVac

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила вакцину проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac для екстреного застосування. Щеплення такою вакциною можна робити особам старше за 18 років. Вакцинація передбачає отримання двох доз препарату з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.

Згідно з результатами перевірки ВООЗ, вакцина є ефективною на 51% у разі симптоматичного лікування, водночас вона на 100% запобігає важкій формі коронавірусу та госпіталізації.

Тепер CoronaVac можуть додати до глобальної ініціативи COVAX, що прискорить сертифікацію цієї вакцини в різних країнах.

Крім того, українці, які зробили щеплення двома дозами вакцини CoronaVac, зможуть отримати міжнародні паспорти вакцинації. Нагадаємо, що Україна уклала контракти на постачання 1,9 млн доз цього препарату.

4

Центри масової вакцинації в Україні

У Києві, Львові та Одесі 29 і 30 травня відкрилися центри масової вакцинації. У них роблять щеплення проти коронавірусу тим, хто зареєструвався в застосунку «Дія» або через контакт-центр МОЗ і перебуває в черзі на вакцинацію.

За два дні роботи вакцину в столичному центрі отримали майже 3,5 тисячі осіб, у Львові ㅡ понад тисячу.

Центр вакцинації в Києві працює на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові — на базі стадіону «Львів-Арена», а в Одесі — на базі стадіону Національного університету «Одеська юридична академія».

Водночас обрати вакцину, якою робитимуть щеплення, у таких центрах не можна. Вакцинацію проводитимуть тими вакцинами, які є в наявності. Поки що в центрах вакцинації щеплення роблять препаратом CoronaVac.

5

Список вакцин, які схвалила ВООЗ

Нещодавно ВООЗ схвалила сьому вакцину проти коронавірусу — це китайська вакцина CoronaVac. Раніше організація схвалила корейську та індійську версії вакцини AstraZeneca, які закупила Україна.

В Україні щеплення зазвичай роблять вакцинами CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech, CoviShield — індійським аналогом AstraZeneca та Pfizer.

Загалом ВООЗ схвалила такі вакцини: