Facebook Pixel

Імунітет до коронавірусу, тромбоз після вакцинації та новий штам: топ-5 новин про COVID-19

Пандемія коронавірусу все ще триває, хоча вакцинація у світі набирає обертів. Однак кількість вакцин у світі все ще недостатня для того, щоб зробити щеплення всім охочим. Ситуація з коронавірусом в Україні залишається стабільною, однак кількість летальних випадків у наслідок коронавірусу вже перевищила 50 тис.

Найгірша ситуація зараз у Індії, попри те, що у країні виробляється вакцина проти коронавірусу, кількість смертей щоденно сягає 30 тис. Країни масово надсилають гуманітарну допомогу Індії. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Імунітет до коронавірусу може тривати рік

Нові дослідження щодо імунітету від коронавірусу показали, що організм може виробляти антитіла ще рік після перенесеної хвороби.

У сукупності дослідження показують, що більшості людей, які одужали від COVID-19 і яким пізніше зробили щеплення, не потрібні додаткові дози вакцини проти коронавірусу. Проте додаткової вакцинації потребують уже вакциновані люди, які ще не хворіли на коронавірус, та ті, в яких так і не з'явилося стійкої імунної відповіді.

Водночас, згідно з дослідженнями, клітини, які зберігають пам’ять про вірус, знаходяться в кістковому мозку і можуть виробляти антитіла за необхідності.

В іншому дослідженні було виявлено, що так звані В-клітини пам’яті продовжують дозрівати та зміцнюватися щонайменше 12 місяців після первинного зараження коронавірусом.

2

Вчені знайшли зв'язок між вакцинами AstraZeneca та Johnson&Johnson

Дослідники з університету Гете у Франкфурті заявили, що встановили причину виникнення тромбів після вакцинації препаратами AstraZeneca и Johnson & Johnson.

За словами професора Рольфа Маршалека, який керує групою вчених, які займаються дослідженням проблеми, виникнення тромбів пов'язано з аденовірусними векторами. Саме їх обидві вакцини використовують для доставки спайкового білка коронавірусу до організму людини.

За версією вчених, спайковий білок направляється не у цитозольну рідину здорової клітини (саме там коронавірус зазвичай виробляє білки), а у ядро. Після цього частини спайкового білка розщеплюються і створюють мутації, які не можуть зв'язатися з клітинною мембраною і викликати імунітет. Замість цього мутовані версії білка викликають утворення тромбів приблизно в одної з 100 тис. осіб.

3

Політизація походження коронавірусу

США відновили розслідування стосовно походження коронавірусу. Водночас на це відреагувала влада Китаю з закликами припинити політизувати походження та розповсюдження коронавірусу світом.

На думку китайської влади, такий підхід може серйозно погіршити міжнародне співробітництво у боротьбі з пандемією.

У Китаї наголосили, що підтримують всебічне вивчення всіх ранніх випадків COVID-19 у світі, а також розслідування діяльності деяких секретних баз та біолабораторій по всьому світу.

Такі заклики з'явилися після того, як президент США Джо Байден доручив американській розвідці подвоїти зусилля у пошуках джерела походження коронавірусу.

4

Новий бразильський штам коронавірусу

У Бразилії виявили новий штам коронавірусу, однак його походження поки що не зрозуміле. Новий різновид вірусу був виявлений у місті Итирапіна у штаті Сан-Паулу. Також новий штам розповсюдився у місті Порту-Феррейра.

Поки що невідомо, чи є новий різновид коронавірусу більш заразним і небезпечним, ніж оригінальний вірус. Штам отримав назву P.4. За даними вчених, він є родичем штаму P.1, який виявили у місті Манаус.

Крім того, штам P.1 може подолати імунітет у тих, хто вже перехворів на коронавірус. Також він у 1,4-2,2 рази більш заразний, ніж інші штами. А вірогідність смерті після зараження таким різновидом підвищується на 10–80%.

5

Ліки від ВІЛ можуть допомогти проти коронавірусу

Бразильські вчені з Університету Бразилії провели дослідження щодо ліків, які використовують для лікування ВІЛ. Так, препарат під назвою атазанавір може зменшувати вірусне навантаження у людей, які захворіли на коронавірус.

Крім того, дослідники сподіваються, що таке лікування зможе пришвидшити одужання пацієнтів із коронавірусом.

Також препарат може зменшити кількість госпіталізацій осіб, які важко переносять коронавірус. Однак для підтвердження ефективності препарату необхідні додаткові дослідження.