Facebook Pixel

Європейські міністри сьогодні обговорять створення спецтрибуналу

Європейські міністри сьогодні обговорять створення спецтрибуналу

Європейські міністри сьогодні обговорять створення спецтрибуналу

Сьогодні Україна прийматиме групу міністрів закордонних справ у Львові, щоб схвалити створення спеціального трибуналу для судового переслідування керівництва росії, білорусі та північної кореї за злочин агресії проти України. Про це повідомляє Reuters.

Трибунал буде створений Радою Європи, провідним правозахисним органом континенту, який був сформований після Другої світової війни для захисту прав людини та верховенства права. Повний список нових міністрів не був оприлюднений. Польща і Франція заявили, що відвідають Львів у п'ятницю.

Зустріч відбудеться в той самий день, коли президент росії володимир путін приймає президента Китаю Сі Цзіньпіна та інших лідерів на військовому параді на Красній площі з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

Quote«Спеціальний трибунал може запрацювати наступного року. Цього року ми завершуємо юридичні формальності, і Рада Європи почне формувати — набирати суддів, секретаріат, прокурорів, впроваджувати правила і процедури», — сказала помічниця президента Ірина Мудра .

Росія заперечує, що її війська чинили звірства в Україні з моменту початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Україна стверджує, що російські війська скоїли багато тисяч воєнних злочинів.

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна через депортацію українських дітей. Москва заявляє, що ордер безглуздий, «не має юридичної сили».

Білорусь не брала безпосередньої участі у війні проти України, але була використана як плацдарм для вторгнення російських військ у 2022 році. Північна Корея поставила війська і величезну кількість боєприпасів до росії, стверджують уряди України та західних країн.

Мудра сказав, що спеціальний трибунал буде спрямований лише на вищі ешелони влади.

Quote«Це приблизно 20 осіб, які планували, готували і керували веденням агресивної війни проти України», — сказала вона.

За її словами, статут та установчі документи трибуналу були розроблені групою з 40 країн.

Quote«Повний текст сформований, і завтра у Львові відбудеться захід високого рівня, на рівні міністрів закордонних справ, де буде висловлена політична підтримка створення спеціального трибуналу», — додала вона.

Злочин агресії в широкому сенсі визначається як вторгнення або спроба отримати політичний і військовий контроль над іншою суверенною державою.

Кая Каллас

Кая Каллас

Quote«Завтра ми надамо остаточне політичне підтвердження створенню трибуналу щодо воєнних злочинів, злочинів агресії», — заявила глава зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Кая Каллас

Хоча Міжнародний кримінальний суд є постійно діючим світовим судом з розгляду воєнних злочинів, він не може переслідувати агресію у випадку України. Він може переслідувати агресію лише в тому випадку, якщо обидві залучені країни є членами МКС, які підписали спеціальну додаткову угоду.

Щоб заповнити «прогалину безкарності» агресії, Україна та кілька її прихильників, включаючи Європейський Союз, наполягають на створенні спеціального трибуналу з питань агресії.

Злочин агресії, як правило, вважається злочином керівництва, а це означає, що трибунал розглядатиме справи лише кількох десятків посадовців найвищих ешелонів влади та військових.

Подякувати 🎉