Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росія відмовиться від МКС і створить власну орбітальну станцію

МКС. Фото: NASA

МКС. Фото: NASA

На нараді в президента Володимира Путіна, яка пройшла 12 квітня, у День космонавтики, було вирішено створити власну орбітальну станцію та відмовитися від використання Міжнародної космічної станції (МКС). Про це 18 квітня розповів віцепрем'єр уряду РФ Юрій Борисов.

«Чесно треба їх (космічних партнерів Росії по космосу. — The Page) попередити про вихід з МКС з 2025 року», — сказав він.

Для польотів до дальнього космосу буде створено транспортно-енергетичний комплекс із ядерною енергетичною та руховою установкою, яка розробляється в Росії з 2010 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Рішення про продовження експлуатації МКС буде ухвалено після 2024 року з огляду на її технічний стан і плани щодо розгортання національної орбітальної станції. Про це повідомили в пресслужбі «Роскосмосу».

«У нас є погоджений із партнерами по МКС строк роботи на станції — 2024 рік. Після цього рішення ухвалюватиметься з огляду на технічний стан модулів станції, які переважно відпрацювали свій строк служби, а також наші плани щодо розгортання національної орбітальної станції нового покоління», — заявили в держкорпорації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Будівництво МКС на орбіті почалося 20 листопада 1998 року з функціонально-вантажного модуля «Зоря». Він був побудований у Росії за американські гроші. Зараз до складу станції входять 15 основних модулів, п'ять із них — російські.

Спочатку планувалося, що станція пропрацює приблизно 20 років, потім строк її служби неодноразово продовжували. У січні 2019 року фахівці центру ім. Хрунічева повідомили, що обладнання модуля «Зоря» працює за межами гарантійних строків служби, а система телеметричного контролю перебуває в критичному стані.

У травні 2017 року Дмитро Рогозін, який тоді обіймав посаду віцепрем'єра, доручив «Роскосмосу» опрацювати питання щодо створення альтернативи МКС. Він уточнив, що російський сегмент станції залишиться на МКС. «Ми не збираємося ні прибирати, ні топити його», — підкреслив він.

Наприкінці 2020 року ракетно-космічна корпорація «Енергія», оператор російського сегмента МКС, запропонувала відмовитися від подальшої експлуатації станції. За словами першого заступника гендиректора корпорації Володимира Соловйова, низка елементів на станції виходить із ладу, а після 2025 року цей процес набуде лавиноподібного характеру.

Останнім часом екіпажі МКС нерідко повідомляють про неполадки на станції. Однією з них є тріщина в російському модулі «Зірка», що стала причиною витоку повітря.

Додатково. Американська компанія Axiom Space планує відправити трьох осіб на МКС за найнижчою ціною — за $55 млн. Компанія, яка має венчурне фінансування, підписала контракт зі SpaceX для організації подорожі на космічному кораблі Crew Dragon. Місію планують запустити в другій половині 2021 року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини