Коронавірусний імунітет: нові відкриття вчених щодо ризиків повторних заражень

Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу. Фото: Pixabay

Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу. Фото: Pixabay

Імунітет до COVID-19 може зберігатися близько п'яти місяців або довше, дослідили лікарі з медичного центру Маунт Синай у США, повідомляє Science.

Рівень антитіл залишається досить високим упродовж трьох місяців й помірно знижується в наступні. У безсимптомних пацієнтів антитіла зникають раніше.

Лікарі дослідили показники 30 тис. пацієнтів із COVID-19 у легкій або помірній формі, в період з березня по жовтень 2020 року. В усіх пацієнтів на тридцятий день після виявлення симптомів або проведення позитивного ПЛР-тесту на коронавірус виявилися антитіла до COVID-19.

Telegram Logo

«У той час як з'явилися повідомлення про те, що антитіла до цього вірусу швидко зникають, ми виявили зворотне. У понад 90% людей зі слабкими або помірними симптомами спостерігалося вироблення антитіл достатньо сильне, щоб нейтралізувати вірус, і ця імунна відповідь зберігалась протягом багатьох місяців», – повідомив провідний автор дослідження доктор Флоріан Краммер.

Учені з'ясували, що імунітет до коронавірусу може виникати так само, як і до інших вірусів, включаючи простуду, якою люди можуть заражатися щороку. Вони додали, що антитіла не означають безстроковий імунітет до коронавірусу, але зменшують шанси повторного зараження й можуть послабити хворобу.

Контекст. Учені з університету Гонконгу зробили відкриття, що у деяких пацієнтів, які одужують після COVID-19, є лише короткочасний імунітет від повторного зараження.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини