Facebook Pixel

ВООЗ схвалила вакцину Sinovac (CoronaVac): з якими щепленнями пустять до ЄС

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила китайську вакцину проти коронавірусу CoronaVac виробництва Sinovac для екстреного застосування. ЇЇ рекомендували для людей старше за 18 років за схемою введення двох доз з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.

У повідомленні ВООЗ йдеться, що, згідно з результатами перевірки, вакцина запобігла симптоматичному захворюванню у 51% вакцинованих, а важкій формі та госпіталізації — у 100%.

В організації повідомили, що в дослідженні брали участь лише кілька людей похилого віку, тому оцінити, наскільки ефективною є вакцина для людей старше за 60 років, неможливо. Водночас ВООЗ рекомендувала вакцинувати нею людей похилого віку, оскільки є достатньо інших даних із різних країн, які доводять, що препарат є ефективним.

Тепер виробник CoronaVac може надати свої препарати для глобальної ініціативи COVAX, що прискорить сертифікацію вакцини в різних країнах.

Вакцина Sinovac (CoronaVac) в Україні

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, ті українці, які зробили щеплення двома дозами вакцини CoronaVac, отримають міжнародні паспорти вакцинації. Про це він написав у своєму Facebook, додавши, що Україна уклала контракти на постачання 1,9 млн доз цього препарату.

«Схвалення ВООЗ вакцини CoronaVac дає змогу видавати міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації всім, хто пройшов повний курс щеплень».

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

міністр охорони здоров'я України

З якими щепленнями пустять до ЄС

Наразі Європейський Союз схвалив чотири вакцини:

Щодо вакцини CoronaVac, то в ЄС ще не вирішили, чи дозволятимуть в'їзд тим, хто зробив щеплення цим препаратом.

Контекст. У Києві, Львові та Одесі у вихідні дні, 29 та 30 травня, розгорнули роботу перші Центри вакцинації населення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉