Facebook Pixel

Втеча з пробірки: США знайшли аргумент на користь штучного походження коронавірусу

У звіті національної лабораторії уряду США зазначається, що коронавірус COVID-19 дійсно міг з'явитися штучно. Про це йдеться в статті The Wall Street Journal, авторами якої є доктор медицини Стівен Куей і професор Каліфорнійського університету в Берклі Річард Мюллер.

The Page зібрало інформацію про тези та висновки статті.

Передісторія

Президент США Джо Байден попросив Національне розвідувальне співтовариство подвоїти зусилля з розслідування ймовірності того, що пандемія почалася саме з Уханьського інституту вірусології.

Основну частину обговорень було зосереджено на непрямих доказах, наприклад загадкових хворобах наприкінці 2019 року, та роботі лабораторії щодо умисного посилення вірусів для збільшення летальності (відоме як дослідження «збільшення функціональності»). Комуністична партія Китаю неохоче публікувала відповідну інформацію. Згідно зі звітами, що базуються на даних розвідки США, лабораторія співпрацювала в проєктах із китайськими військовими.

Але найвагоміша причина на користь гіпотези лабораторного витоку твердо обґрунтована наукою. Зокрема, у статті розглядається генетичний відбиток CoV-2, нового коронавірусу, що є відповідальним за захворювання COVID-19.

Що з'ясували вчені

У звіті про походження COVID-19 зроблено висновок про те, що гіпотеза про витік вірусу з лабораторії в Ухані є правдоподібною й заслуговує на подальше розслідування, повідомляє Wall Street Journal із посиланням на людей, знайомих із секретною інформацією.

У звіті йдеться, що дослідження було підготовлено в травні 2020 року Ліверморською національною лабораторією Лоуренса в Каліфорнії, і саме на нього посилався Державний департамент, коли проводив розслідування походження пандемії в останні місяці правління адміністрації Трампа.

Вчені проаналізували ознаки нового коронавірусу і виявили в ньому послідовність геномів CGG-CGG. Ця послідовність використовується в лабораторних умовах і рідко зустрічається в природі. Тому виникло припущення, що SARS-CoV-2, імовірно, штучного походження. Цей висновок підсилює аргументацію на користь тих, хто вважає, що COVID-19 — це витік із лабораторії Уханьського інституту вірусології.

«Загалом у класі коронавірусів, включно з CoV-2, у природному середовищі ніколи не було виявлено комбінацію CGG-CGG. Це означає, що звичайний метод набуття вірусами нових якостей, іменований рекомбінацією, тут застосувати неможливо. Вірус просто не в змозі отримати таку послідовність, якщо жоден інший вірус її не має», – йдеться в статті.

Спецслужби США розглядають два вірогідні сценарії: вірус виник унаслідок аварії в лабораторії або в результаті контакту людини з інфікованою твариною, але вони не дійшли остаточного висновку.

Згідно з джерелами в уряді США, у досі засекреченому звіті американської розвідки, поширеному за часів адміністрації колишнього президента Дональда Трампа, стверджувалося, що троє дослідників із китайського Інституту вірусології в Ухані настільки захворіли в листопаді 2019 року, що звернулися по допомогу до лікарні.

Офіційні особи США звинуватили Китай у непрозорості інформації про походження вірусу, але Пекін заперечує ці звинувачення.

Країни ініціюють дослідження

За даними The Telegraph, британські спецслужби допомагають США в розслідуванні ймовірного витоку коронавірусу з лабораторії в Ухані. За словами джерела спецслужби, дані для встановлення істини про спалах коронавірусу — це добре поставлена розвідувальна інформація, а не аналіз. Але цю інформацію складно дістати.

Високопоставлений чиновник Всесвітньої організації охорони здоров'я Майк Раян заявив, що ВООЗ не може примушувати Китай розголошувати більше даних про походження COVID-19.

Зі свого боку США і Велика Британія повідомили, що першої фази дослідження ВООЗ про походження коронавірусу було недостатньо. Країни закликали відомство провести другу фазу досліджень. Вона має бути науково обґрунтованою і прозорою.

«Перша фаза дослідження ВООЗ про походження COVID-19 завжди вважалася початком процесу, а не закінченням. Ми закликаємо провести своєчасну, прозору, науково обґрунтовану другу фазу дослідження під керівництвом експертів, зокрема й у Китаї», — йдеться в заяві.

Світ завмер в очікуванні нових даних і досліджень, і, можливо, розгадка походження коронавірусу — природного або штучного — стає все ближче.

Подякувати 🎉