Facebook Pixel

Генетичний слід SARS-CoV-2 вказує на його штучне походження – WSJ

Генетичний слід SARS-CoV-2 вказує на його штучне походження. Ілюстрація: MARTIN KOZLOWSKI

Генетичний слід SARS-CoV-2 вказує на його штучне походження. Ілюстрація: MARTIN KOZLOWSKI

Генетично характерна ознака вірусу SARS-CoV-2, що спричиняє COVID-19, дуже ймовірно, вказує на його штучне походження, оскільки він має послідовність геномів, якої немає в коронавірусу природного походження.

Про це йдеться в статті, опублікованій 7 червня в газеті The Wall Street Journal. Її автори: доктор медицини Стівен Куей і професор Каліфорнійського університету в Берклі Річард Мюллер.

Вони проаналізували відмітні ознаки нового коронавірусу та виявили в нього послідовність геномів CGG-CGG, яка використовується вченими в лабораторних умовах для посилення впливу вірусу і вкрай рідко зустрічається в природі. Тому вони припустили, що SARS-CoV-2, імовірніше за все, рукотворний, а не природний.

Telegram Logo

Висновок вчених підтверджує аргументи тих, хто вважає, що пандемія COVID-19 стала наслідком витоку з лабораторії китайського Уханьского інституту вірусології.

«У цілому класі коронавірусів, зокрема CoV-2, в природному середовищі ніколи на була виявлена комбінація CGG-CGG, — йдеться в статті. — Це означає, що звичайний метод придбання вірусами нових якостей, іменований рекомбінацією, тут неможливий. Вірус просто не в змозі створити таку послідовність, якщо жоден інший вірус її не має».

Експерти ВООЗ, побувавши в китайському місті Ухань, де в грудні 2019 року вперше було зафіксовано спалах захворювання, спричиненого коронавірусом, дійшли висновку, що найбільш вірогідна версія поширення небезпечної інфекції — передання вірусу від кажанів людям через проміжну ланку. Але цю ланку поки що так і не знайдено.

Додатково. В Україні продовжили режим надзвичайної ситуації та адаптивний карантин до 30 червня 2021 року.

Коментарі

Всі новини