Facebook Pixel

В Україні продовжили карантин до липня

В Україні продовжили режим надзвичайного стану і адаптивного карантину через поширення коронавірусу до 30 червня 2021 року.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні уряду 21 квітня.

«Ми можемо говорити, що ситуація в Україні стабілізується не тільки з точки зору кількості нових випадків, але і з точки зору навантаження на медичну систему. Але це не означає, що ми можемо повернутися до масових «гулянь» і вечірок. Ми повинні бути обачними і обережними, особливо під час травневих свят і Великодня. У ці дні ми закликаємо людей залишатися вдома. Масові скупчення можуть призвести до нової хвилі коронавірусу».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Він також додав, що 23 квітня з Радою церков обговорюватимуться питання проведення Великодніх свят із дотриманням протиепідемічних заходів.

Обмеження в зонах карантину до 30 червня:

  • «Зелена» зона передбачає практично повну відсутність карантинних обмежень, якщо Україна цього досягне, то можна говорити про скасування карантину в країні;
  • «Жовта» зона передбачає дозвіл на проведення масових заходів, якщо для однієї людини відведено 4 кв. м площі, або наповнення зали на 50%, відвідування закладів освіти групами не більше 20 осіб, дозвіл присутності глядачів на трибунах, але з обмеженнями, дозвіл працювати громадському харчуванню до 00:00 тощо;
  • «Помаранчева зона» має на увазі обмеження «жовтої» плюс забороняється робота закладів розміщення, зокрема хостелів, туристичних баз тощо, проте дозволяється працювати готелям; забороняється діяльність розважальних закладів та ресторанів у нічні години; планові госпіталізації в лікарнях; прийом нових змін у дитячі табори; робота спортзалів, фітнес-залів, закладів культури; вводиться обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м і не більше 100 людей;
  • «Червона зона» крім діючих обмежень «помаранчевої», передбачає заборону на проведення масових заходів і спортивних змагань із глядачами; релігійні заходи, якщо на 10 кв. м площі приміщення знаходиться більше однієї людини; роботу підвісних канатних доріг; будуть закриті навчальні заклади (крім дитячих садків і початкової школи), продовольчі ринки тощо.

Контекст. Перед цим Кабінет міністрів продовжував дію адаптивного карантину в Україні наприкінці лютого, обмеження повинні були діяти до травня. Водночас жорсткий карантин у Києві минулого тижня продовжили до 30 квітня.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉