Facebook Pixel

Адаптивний карантин до травня: які обмеження ухвалив Кабмін з 24 лютого

З 22 лютого Україна може повернутися в адаптивний карантин. Фото: УНІАН

З 22 лютого Україна може повернутися в адаптивний карантин. Фото: УНІАН

Україна з 22 лютого 2021 року повернеться до адаптивного карантину, який продовжиться до травня 2021 року. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. Водночас, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, рішення вступає в дію через тиждень — 24 лютого.

Це зазначено в постанові уряду, яку Кабінет міністрів розглянув на сьогоднішньому засіданні з одноденним доопрацюванням. У відповідному документі йдеться, що він передбачає внести зміни до актів Кабміну й продовжує карантин до 30 квітня 2021 року та поділ України на чотири рівні — «червоний», «помаранчевий», «жовтий» та «зелений».

Quote«Відразу хочу підкреслити, що рішення вступить в дію наступного тижня, тому в усіх українців буде можливість завчасно з ним ознайомитися, підготуватися», — заявив Шмигаль.

Поділ України на зони

  • «Зелена» — припускає практичну відсутність карантинних обмежень, якщо Україна його досягне, то можна говорити про відміну карантину в країні.
  • «Жовта» зона — обмеження, які вже діють на території України. Діють такі обмеження, які встановили після зимових карантинних обмежень, однак є послаблення — дозвіл проведення масових заходів, якщо для однієї особи відведено 4 кв м площі, або наповнення залу на 50%, відвідування закладів освіти групами не більш 20 осіб, дозвіл присутності глядачів на трибунах, але з обмеженнями, дозвіл працювати закладам громадського харчування до 00:00 (на годину довше) та інші.
  • «Помаранчева» зона — сигнал бізнесу, місцевій владі, контролюючим органам, що може бути введений «червоний» рівень. Його введуть, якщо буде перевищений хоча б один із показників (завантаження ліжок для понад 75%, маленька кількість тестів на коронавірус у регіонах, велика кількість госпіталізацій, виявлення захворювань методом ПЛР більше 20%, зростання кількості госпіталізацій).
  • «Червона» зона — жорсткі обмеження, які введуть, коли є загроза колапсу системи охорони здоров'я. Для переходу до цієї зони потрібно, щоб два з п'яти показників перевищувалися три дні поспіль. Будуть закриті школи, ресторани та торгові центри, кінотеатри, театри, заклади освіти (крім дитячих садочків та молодшої школи), продовольчі ринки тощо (такі обмеження, як при січневому карантині).
Telegram Logo

Контекст. Раніше Степанов повідомляв, що в залежності від ситуації в регіонах питання про адаптивний карантин в Україні може бути переглянутий.

Коментарі

Всі новини