Facebook Pixel

Як їздити Києвом у локдаун: спецперепустки, таксі, попутки та велосипеди

Через стрімке поширення коронавірусу в Києві з 5 квітня ввели жорсткий локдаун. Так, з понеділка буде заборонено роботу дитячих садочків і шкіл, а наземний громадський транспорт і метро перевозитимуть пасажирів за спеціальними перепустками.

І якщо дітей на два тижні можна залишити вдома, то такі обмеження в роботі громадського транспорту можуть виявитися справжньою проблемою для киян, які не мають особистого транспорту. The Page розповідає, як отримати спецперепустку на проїзд у Києві та які є варіанти пересування містом, окрім громадського транспорту.

Хто може отримати спецперепустку на проїзд у Києві

Основним варіантом пересування Києвом під час локдану є спеціальні перепустки. Їх введення означає, що весь громадський транспорт столиці — наземний і метро — працюватиме лише для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури. Як повідомили в пресслужбі Київської міської ради, йдеться про медиків, працівників сфери транспорту, житлово-комунального господарства, соціальних працівників, рятувальників, військових і поліціянтів. Спеціальні перепустки також можуть отримати співробітники держструктур і приватних підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, наприклад продовольчих магазинів.

Спецперепустка в Києві: як отримати

Для того щоб отримати спецперепустку на проїзд у громадському транспорті, керівники підприємств і організацій мають надіслати листа на ім’я директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської державної адміністрації.

Лист має містити:

  • назву підприємства;
  • обґрунтування необхідності отримання спецперепусток;
  • обґрунтування їхньої кількості із зазначенням штатної чисельності працівників підприємства;
  • реквізити підприємства із зазначенням розташування підприємства — адреси та району Києва;
  • номер телефону контактної особи для отримання спецперепусток.

У Київраді зазначили, що кількість перепусток є обмеженою. Заявки від фізичних осіб не приймаються. Спецперепустка, яка діє до 16 числа цього місяця, є дійсною за умови пред’явлення службового посвідчення, паспорта або посвідчення водія та за наявності засобів індивідуального захисту та оплаченого проїзду.

Як дістатися на роботу без спецперепустки

Особистий транспорт та спільні поїздки на роботу. Під час роботи транспорту лише для перевезення працівників підприємств критичної інфраструктури не всі можуть залишатися вдома і працювати віддалено. Звісно, здебільшого кияни діставатимуться на роботу особистим транспортом, але якщо у вас немає автомобіля, ви можете ініціювати всередині компанії спільні поїздки на роботу. Наприклад ті, хто має особисте авто, можуть допомогти й підвезти тих, хто користується громадським транспортом.

«Підвези сусіда». Водночас у багатьох київських групах у соцмережах уже є оголошення, у яких водії пропонують підвезти сусідів. Загалом такі пропозиції є популярними в групах із лівого берега та околиць міста, де жителі готові підвезти «сусідів» безоплатно або за символічну суму.

Службовий транспорт. Більшість великих підприємств організують розвезення співробітників службовим транспортом. Навесні 2020 року, коли роботу транспорту повністю зупинили, так робили такі компанії, як-от Imperial Tobacco Ukraine та «Філіп Морріс Україна», «Фармак», мережа торговельних центрів «Епіцентр», яка сформувала маршрути за заявками співробітників і виділяла легкові авто з власного автопарку, та інші підприємства, пише lіga.net.

Розвезення медиків. Під час локдауну навесні 2020 року була популярною послуга безоплатного перевезення лікарів. Це робили перевізники Uklon, Uber і Bolt. Останній сьогодні знову почав безоплатно розвозити медпрацівників, зокрема з НДСЛ «Охматдит». Пізніше послуги безоплатного перевезення планують розширити й на медиків з інших клінік.

Таксі. Ще одним способом дістатися на роботу є таксі. Однак якщо ви мешкаєте далеко від місця роботи, щоденні поїздки можуть вдарити по кишені. У цьому разі можна скористатися послугою, що дає можливість розділити вартість поїздки з пасажиром-попутником, який підбирається за оптимальним маршрутом і слідує в одниму напрямку з вами. В Україні ця функція є в перевізників Uber і Uklon — Pool Chance та Uklon Share. Це допоможе вам отримати до 30% відшкодування вартості поїздки, розділивши її з іншим пасажиром.

Оренда авто. Щоб дістатися місця роботи, також можна скористатися сервісом каршерингу (короткострокової оренди авто). Однак це не підійде для тих, хто не має водійських прав. Серед найвідоміших сервісів у Києві — Getmancar.

Прокат велосипедів. Якщо ви працюєте недалеко від дому, то можете дістатися на роботу пішки або з допомогою таких сервісів, як-от прокат велосипеда або електросамоката. Наприклад, міський сервіс прокату BikeNow відкрив новий сезон ще два тижні тому. Велосипеди можна знайти здебільшого в центрі міста, однак незабаром вони з'являться в усіх доступних локаціях. Про те, як працюєте сервіс, як знайти велосипед і скільки коштує його оренда, можна прочитати тут.

Прокат електросамокатів. Щодо прокату електросамокатів, то цей варіант є дуже зручним для пересування центром міста, адже не потребує додаткової фізичної підготовки, як, наприклад, велосипед. Щоб орендувати електросамокат, можна скористатися сервісом Bolt, який відкрив новий сезон кілька днів тому, KIWI, KyivMotion, Veliki.ua (де можна знайти й велосипеди), TAF TAF, Scroll. А в «Цитрусі», окрім самокатів і велосипедів, можна орендувати гіроборди, гіроскутери, електроскутери, моноколеса та дрифт-карти.

Подякувати 🎉