
Як орендувати велосипед Bikenow. Фото: FB.
Громадський велопрокат від Nextbike (зараз Bikenow) запустили в Києві два роки тому. За цей час сервіс закупив 2000 велосипедів, обладнав 302 локації та змінив ім’я. Як працює оновлений байкшеринг і чи вигідно ним користуватися, читайте в матеріалі .
Nextbike — німецька компанія, що оперує системами громадського велопрокату в 25 країнах світу. В Україні сервіс працює у Львові, Харкові, Вінниці та Одесі.
Nextbike.kyiv відкатав майже три сезони, а в червні цього року керівництво здійснило ребрендинг. Тепер столичний сервіс називається Bikenow, працює через інший додаток і пропонує нові тарифи. Його послугами вже скористалися понад 100 тис. разів.
Як узяти велосипед Bikenow напрокат?
Крок 1. Завантажте додаток Bikenow у Play Market чи App Store.
Крок 2. Зареєструйтеся за номером мобільного телефону та прив’яжіть банківську картку. Нею можна оплатити разову поїздку чи абонемент.
Крок 3. Поповніть особовий рахунок Bikenow. Мінімальна обов’язкова сума — 200 грн. Кошти зарахують як депозит. Потім ними можна платити за поїздки.
Крок 4. Оберіть найближчий велосипед та відскануйте його QR-код у додатку. Замок відімкнеться автоматично. З цієї секунди починається відлік часу.
Крок 5. Щоб завершити поїздку, припаркуйте велосипед у будь-якому місці сервісної зони або на велопарковці. Потягніть важіль на замку донизу (над заднім колесом під сидінням). Якщо загориться блакитний діод та пролунає подвійний звуковий сигнал, ви все зробили правильно. Обов’язково позначте завершення поїздки в додатку. Після цього кошти автоматично спишуться з платіжної картки чи особового рахунку.
Завершити поїздку можна тільки в сервісних зонах. Вони позначені в додатку чорним кольором. У червоних зонах паркування заборонене.
Якщо вам треба, наприклад, зайти в магазин, є режим паузи. Він доступний у будь-якій зоні. Для переведення велосипеда в режим «Пауза» треба натиснути відповідну кнопку в додатку та замкнути замок. Оренда триватиме, а кошти «набігатимуть» згідно з обраним тарифом.

Оренда велосипедів Bikenow. Фото: FB.
Ціни на байкшеринг у Києві
Разова поїздка обійдеться в 20 грн за пів години. Абонементи працюють за схемою: перші пів години безкоштовно, кожні наступні 30 хв — 20 грн. Ціни на абонементи:
- 1 місяць — 399 грн
- 3 місяці — 999 грн
- сезон — 1499 грн
Бонуси дають можливість сплатити до 20% поїздки. У кожного користувача є персональний код, щоб запросити друга. Після першої поїздки одного бонуси отримають обидва.
За порушення правил та умов користування сервісом доведеться заплатити штраф від 250 до 1000 грн. Якщо користувач не поверне велосипед за добу, йому інкримінують крадіжку та випишуть штраф у розмірі 15 тис. гривень.
Що може піти не так
Відгуки про Bikenow різні. Найбільше користувачі скаржаться на стан велосипедів і збої в роботі додатку.
«Пробиті колеса, проблеми з ланцюжком, зламане сидіння та незакріплене кермо — лідери технічних несправностей, які важко помітити одразу, але такі дрібниці роблять поїздку дискомфортною та небезпечною», — говорить Сергій Сітанський, веломеханік Bikenow. У команді їх п’ять. Щодня кожен лагодить близько 30 велосипедів.
В основному транспорт потрапляє на ремонт, коли користувач повідомляє про поломку в технічну службу. Планового техогляду немає, але кожен велосипед проходить через руки механіків раз на місяць. Компанія використовує транспорт азійського виробництва. Середній термін експлуатації розрахований на п’ять років.

Громадський велопрокат Bikenow. Фото: Bikenow
Додаток Bikenow уже завантажило понад 50 тис. користувачів, але він часто працює зі збоями. Будьте готові до дзвінків на гарячу лінію через некоректне списання коштів чи труднощі з паркуванням. Утім, українські та білоруські розробники активно вдосконалюють додаток.