Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Віталій Кличко: Bolt вам, а не прокат самокатів

На наступний день після запуску нового сервісу мер Києва заявив про незаконність даної послуги. Відповідь Bolt не змусив себе чекати.

Причин для згортання цього починання, на думку Віталія Кличка, дві. По-перше, рух електросамокатів як окремого виду транспорту не врегульовано чинним законодавством України про дорожній рух. А значить КМДА не може дозволити прокатнику надавати подібний вид послуг до внесення відповідних змін до правил дорожнього руху.

По-друге, з мерією не було погоджено розміщення пунктів прокату, які зараз діють на Майдані Незалежності, Золоті ворота, Маріїнському парку, Поштовій і Бессарабської площі. Міський голова навіть пригрозив, що якщо Bolt сам не прибере несанкціоновані пункти прокату, то це зроблять міські служби.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Компанія Bolt в особі регіонального менеджера Bolt в Україні Тараса Потічного оперативно нагадала меру, що згідно зі ст. 42 КУ і ст. 3 ЦКУ управління електросамокатів і іншими видами персонального легкого електротранспорту (гіроскутери, моноколеса т. Д.) Не є законодавчо забороненим видом діяльності в Україні. І те, що для сервісу, що базується на ідеології мікромобільності, узгодження не потрібні. Мовляв, в відмінності від велопроката йому не потрібні стаціонарні централізовані парковки — за допомогою програми клієнт сам знаходить самокат, який залишив в зручному для нього місці попередній клієнт. І право кожного користувача (жителя або гостя міста Києва) залишити електросамокат в певному місці кореспондує його праву як члена громади міста Києва користуватися комунальним (загальним) міським простором.

Більш того, на думку прокатника, у міської влади сьогодні немає підстав вимагати від бізнесу отримання будь-якого роду узгоджень і дозволів, оскільки вони не передбачені законодавчо. Відповідно до законодавства України (ст. 1 «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері госпдіяльності») діє принцип заборони для органів держвлади і місцевого самоврядування вимагати отримання документів дозвільного характеру, які законом не передбачені.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини