Facebook Pixel

Новий опалювальний сезон: як зміняться тарифи на електроенергію, воду, газ і тепло

З 15 жовтня в Україні розпочнеться новий опалювальний сезон. У Мінрегіоні повідомили, що станом на 1 вересня до опалювального сезону готові 129,9 тис. будинків, тобто 82,6% від плану. На ремонт і підготовку житла до осені та зими було витрачено 1,56 млрд грн.

The Page розбиралося, що чекає на українців у новому опалювальному сезоні 2020/2021 року.

Тарифи на електроенергію в опалювальний сезон 2020/2021

Міненерго спростувало інформацію щодо підвищення цін на електроенергію з 1 жовтня та запевнило, що до кінця цього року ціни не зростатимуть. Однак цілком імовірно, що тарифи зростуть на початку 2021 року.

Вартість електроенергії з ПДВ наразі коштує:

  • за умови обсягів споживання до 100 кВт/год – 90 коп. за 1 кВт/год;
  • за умови обсягів споживання понад 100 кВт/год – 1,68 грн за 1 кВт/год.

Ціна на електроенергію з наступного року може зрости через перехід України на ринкові умови продажу електроенергії в рамках меморандуму з МВФ. Відтак споживачам доведеться платити за ринковим тарифом, згідно з яким 1 кВт коштуватиме приблизно 2,5 грн. Отже, 100 кВт електроенергії можуть коштувати 250 грн.

Тарифи на воду в опалювальний сезон 2020/2021 року

У ЗМІ також з'являлася інформація про зростання тарифів на воду, однак до кінця року вони не збільшаться. Водночас у водоканалах вважають, що зростання тарифів є цілком виправданим, адже зростають ціни на реагенти, електроенергію, які впливають на собівартість води.

Отже, тарифи на воду можуть зрости на понад 20%. Тобто ціна за 10 кубометрів може збільшитися з 230 грн до майже 270 грн. Варто зазначити, що підвищення цін залежатиме від регіону.

Тарифи на газ та опалення взимку 2020/2021

У серпні цього року «Нафтогаз» встановив нову ціну на газ для населення. Вона зросла на 27 копійок за 1 кубометр. А у вересні вартість газу зросла до 4,7 грн за 1 кубометр, що на 45% більше за серпневу ціну.

Отже, для користувачів, які сплачують щомісячно, вартість газу з ПДВ складе 4,7 грн за кубометр, а для платників у рамках тарифу «Річний» газ із НДС коштуватиме на рівні 5,2 грн за кубометр без вартості розподілення.

Водночас тариф на тепло залежить від ціни на газ, тож якщо вона підвищиться, зросте й вартість опалення.

З 1 жовтня почав діяти пільговий тариф на електрообігрів житла. Про це повідомила компанія Yasno.

Пільговий тариф на електроенергію для мешканців столиці, які користуються електроопаленням, діє з 1 жовтня до 30 квітня.

У цей період нарахування для будинків з електроопаленням здійснюються з розрахунку:

  • 0,9 грн/кВт*год у разі споживання до 3 тис. кВт*год електроенергії на місяць;
  • 1,68 грн/кВт*год у разі споживання понад 3 тис. кВт*год електроенергії на місяць.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉