НКРЕКП затвердила RAB-тарифи, які спричинять подорожчання електроенергії

Регулятор у сфері енергетики НКРЕКП затвердив норми доходу стимулюючого тарифоутворення (RAB-тарифи) на стару та нову базу активів обленерго на рівні 3% і 16,74% відповідно, що призведе до подорожчання електроенергії для споживачів.

Досягнення встановлених показників якості послуг переноситься з 8-го на 13-й рік після переходу на стимулююче тарифоутворення, повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Під час першого регуляторного періоду тривалістю три роки норми доходу для «старої» та «нової» бази активів спочатку були встановлені на рівні 3% і 15,72% відповідно. Однак згодом комісія підтримала пропозицію про підвищення рівня прибутковості на «нову» базу активів до 16,74%.

Telegram Logo

Як повідомляє «Енергореформа», найбільш дискусійним питанням стало визначення норми доходу на стару базу активів. На думку депутатів і представників громадських організацій, що брали участь у засіданні, ця норма доходу повинна бути до 8%. Комісія не підтримала ці пропозиції.

Затверджена методика стимулюючого тарифоутворення передбачає, що втрати в мережах розподільних компаній (обленерго) повинні знижуватися щонайменше на 1% на першому класі напруги і на 3,5% на другому класі напруги щорічно.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Показник SAIDI (індекс середньої тривалості відключень у системі) має знизитися рівномірно протягом 13 років з 466 до 150 хвилин у міській місцевості та з 960 до 300 хвилин – у сільській.

Регулятор бере на себе зобов'язання аналізувати макрофінансові й економічні показники України, збалансованість роботи ринку, вартість електроенергії як товару. У разі позитивних сигналів НКРЕКП повернеться до розгляду питання збільшення показників прибутковості обленерго з одночасним скороченням терміну досягнення цільових показників.

Як повідомлялося, в. о. міністра енергетики Ольга Буславець кілька разів зверталася до президента Володимира Зеленського з проханням ініціювати введення RAB-тарифів.

Це принесе власникам обленерго близько 10 млрд грн додаткового прибутку, а для споживачів закінчиться зростанням тарифів на 5-7%. Виграє від цієї ініціативи обленерго Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського та Григорія Суркіса.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини