Більшість українців страждає від енергетичної бідності через високі тарифи — USAID

До 65% домогосподарств в Україні, за винятком Києва, жертвують своїми потребами, щоб оплатити рахунки за електроенергію, 25% змушені вдаватися до цього щомісяця.

Більшість українців вважає, що витрати на електроенергію, побутове опалення та гарячу воду високі. Про це свідчить загальнонаціональне дослідження енергоспоживання, проведене за підтримки Проєкту енергетичної безпеки USAID, повідомляє Олександр Карпенко, директор з комерційного обліку НЕК «Укренерго».

Згідно з дослідженням, 20% домогосподарств отримують субсидії на оплату енергії, ще 30% домогосподарств обирають між оплатою рахунків за енергію та закриттям поточних потреб. Переважна більшість — 80% домогосподарств – перебувають на межі енергетичної бідності.

Telegram Logo

«Незважаючи на схожість із домогосподарствами в інших країнах Східної та Центральної Європи, в Україні більша кількість (на душу населення) людей, які страждають від енергетичної бідності. Українські домогосподарства також витрачають велику частину своїх доходів на оплату енергії, ніж домогосподарства у більшості європейських країн», — йдеться в дослідженні.

Дослідження показало, що від 57% до 65% домогосподарств змушені жертвувати іншими потребами від «декількох разів на рік» до «майже щомісяця», щоб оплатити свої рахунки за електроенергію.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
116028865-3047736032009898-3216415013838292325-o.jpg

В опалювальний період вразливі домогосподарства витрачають від 20% до 29% своїх щомісячних витрат на електроенергію. Приблизно 70% вразливих домогосподарств витрачають понад 15% своїх загальних витрат на енергоносії.

У східній частині України, де перебої електропостачання відбуваються частіше, ніж в середньому по країні, третина домогосподарств повинна обирати між купівлею товарів першої необхідності (продукти харчування або ліки) та сплатою за щомісячне енергопостачання.

У дослідженні взяли участь понад 5 тис. домогосподарств по всій Україні.

Енергетична бідність — це економічна ситуація, коли відсутня можливість на достатньому рівні опалювати будинок чи споживати послуги енергопостачання за розумними цінами.

Дані з дослідження:

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини