Facebook Pixel

Ціни на електроенергію зросли на 7% після переділу ринку на користь Ахметова

Середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» за 20 днів травня склала 1349 грн за МВт*год без ПДВ, що на 7,7% вище, ніж за 20 днів квітня або на 6,6% вище, ніж за квітень в цілому.

Дані моніторингу від держпідприємства «Оператор ринку» враховують ціну електроенергії «на добу наперед» (РДН) для підприємств, установ і бізнесу, повідомляють «Наші гроші».

Ціни РДН закладаються у вартість всіх товарів і послуг, які реалізуються між підприємствами, в магазинах або інших установах. Ця ціна впливає на всі платежі бізнесу та державних установ, яка включається також у вартість їхніх товарів і послуг для населення.

Telegram Logo

При цьому вартість енергії на РДН в Україні залишається значно вищою, ніж на біржах в інших країнах Європи. У квітні ціна на РДН України були приблизно в 2-3 рази вище, ніж у країнах ЄС.

seredni-tsiny-elektroenerhiia-23-travnia.png

Особливо помітною ця різниця була між цінами в Бурштинському енергоострові (Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська області) і Словаччиною. Станом на 23 травня ціна в Бурштинському енергоострові була в шість разів вище ніж у Словаччині.

tsiny-elektroenerhiia-23-travnia.png

Контекст. У травні Міненерго значно скоротило вироблення АЕС, які виробляють найдешевшу електроенергію. Станом на 23 травня баланс АЕС становитиме лише 7 270 МВт, що складає 52% від загальної встановленої потужності АЕС 13 840 МВт.

Також НКРЕКП дозволила піднімати в денні годинник ціни на електроенергію, яка виробляється станціями на поновлюваних джерелах.

За оцінкою екс-нардепа Вікторії Войцицкой, «схоже, утворився дует з Буславець (в.о. Мінекоенерго — ред.) — вона зупиняє атомні блоки, щоб частка ринку переходила до Ахметова, а НКРЕКП піднімає ціну, щоб Ахметов продав дорожче».

В.о. міністра енергетики Ольгу Буславець пов'язують з Рінатом Ахметовим. У 2016 році вона очолювала профільний комітет, який погодив розроблений НКРЕКП новий порядок розрахунку вартості електроенергії. У народі цей порядок відомий як «Роттердам +», який, власне, і захищав інтереси власника екологічно брудних вугільних ТЕС Ріната Ахметова.

Буславець керує Мінекоенерго в Кабміні прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, який також є вихідцем з «ДТЕК-Західенерего» Ріната Ахметова.

«ДТЕК-Західенерего» володіє абсолютною доминацією у виробництві електроенергії в Бурштинському енергоострові.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини