Facebook Pixel

Закриття АЕС зруйнує українську промисловість

Підйом української економіки можливий тільки за рахунок реанімації промислових підприємств. А це можна здійснити тільки за умови дешевої електроенергії, яку виробляють атомні станції «Енергоатому».

«Нинішня модель «гібридного ринку електроенергії, що реалізується в Україні, відсікатиме щоразу все більше підприємств, для яких фактор вартості енергетичних ресурсів стане непідйомним. В умовах кризи цей процес набуде динаміки снігової кулі», — пише у себе у facebook економіст, директор «Першої Дніпровської інвестиційної компанії» Олексій Кущ.

На його думку, щоб реалізувати національну промислову політику й уповільнити нинішні темпи падіння, економіці потрібна електроенергія щонайменше на 50% дешевше. Причому кореляція між дорогими енергоресурсами та енергоефективністю досить примарна.

Telegram Logo

«Є ряд виробництв, які просто зупиняються, оскільки будь-яка програма енергозбереження дає фору в середньому 20-25%. А зараз потрібна фора у ціні на рівні щонайменше 50%», — стверджує Кущ.

Найбільш вигідна позиція зараз у теплових електростанцій, більша частина яких належить Рінату Ахметову. Але для промисловості це означає смерть.

Українські еліти також не володіють стратегічним мисленням на рівні реалізації комплексної програми доступності для промисловості базових факторів виробництва. Зараз це єдиний чинник конкурентоспроможності українських підприємств.

«Енергетичне лобі закрилося на забезпеченні своїх вузьких корпоративних інтересів. В Україні влада думає не про те, як нарощувати ВВП, а про те, як заробляти в умовах кризи той самий профіт, що й до неї», — підсумовує Кущ.

Контекст. Як відомо, залишки української промисловості вже близько року стрімко скорочують виробництво, яке в березні 2020 року знизилось на 7,7%, як порівняти з березнем 2019-го. У лютому українська промисловість впала на 1,5%, у січні — на 5,1%, а в грудні минулого року — на 7,7%.

За 30 років українська влада не спромоглися модернізувати економіку. Тому Україна зараз займає досить непривабливе місце у світі, скотившись на рівень сировинного придатка розвинених держав.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини