Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Попереду Британії та Франції. Індія стала п’ятою найбільшою економікою світу

Фото: Flickr

Фото: Flickr

Індія вийшла на п’яте місце у рейтингу найбільших економік світу, обійшовши за результатами 2019 року Великобританію та Францію. Країні вдалось збільшити номінальний ВВП з 1995 року на 700% завдяки лібералізації економіки. До 2025 влада розраховує зробити Індію економікою в $5 трлн.

Як свідчать дані звіту американського аналітичного центру World Population Review (WPR), обсяг ВВП Індії за минулий рік склав $2,9 трлн, водночас цей показник у Британії та Франції досягнув позначок у $2,8 та $2,7 трлн відповідно. З точки зору паритету купівельної здатності ВВП Індії склало $10,5 трлн, що перевищує результати Японії та Німеччини. Однак через велику кількість населення ВВП Індії на душу населення склав $2,2 тис. (для порівняння у США – $62,8 тис), що робить її країною з доходом нижче середнього.

джидп индия 1-r0.png

Сектор послуг Індії, за даними звіту, є найбільш швидкозростаючим у світі. На нього припадає 60% економіки країни і 28% зайнятості. До переліку важливих для економіки галузей також увійшли промисловість та сільське господарство.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Разом з тим у звіті прогнозується, що темпи росту реального ВВП Індії знизяться з 7,5% до 7%. Центробанк країни в грудні понизив оцінку росту ВВП на 2019-2020 фінансовий рік до 5% з 6,1%, спрогнозованих у жовтні. Окрім того, у прогнозі щодо майбутнього індійської економіки аналітики вказують на проблему із доступом до розвитку та нових можливостей, який є нерівномірним у країні в залежності від географічного розташування. На додачу в Індії проживає чверть усього бідного населення світу.

Контекст. У звіті зазначається, що лібералізація економіки Індії, що розпочалася в 1990-х роках та включала в себе дерегулювання промисловості, відкритість економіки для зовнішньої торгівлі та інвестицій і приватизацію держпідприємств, допомогла досягти цільових показників зростання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ще 2010 року індійська економіка була в рейтингу найбільших лише на 9-му місці, поступаючись таким країнам, як Бразилія та Австралія. З 1995 року номінальний ВВП країни підскочив більш ніж на 700%.

джидп индия 2-r0.png

Національний бюджет, представлений Мінфіном Індії, дав додатковий поштовх різноманітним програмам, включно з приватизацією і економічною лібералізацією, з метою зробити Індію економікою у $5 трлн до 2025 року.

.

Коментарі

Всі новини