Міненерго спростувало інформацію про підвищення тарифів на електроенергію і воду з 1 жовтня

Міністерство енергетики України спростувало інформацію про підвищення тарифів на електроенергію і воду для побутових споживачів з 1 жовтня цього року.

«Інформація про підвищення тарифів на електричну енергію для населення з жовтня поточного року не відповідає дійсності. Міненерго та уряд неодноразово підкреслювали, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електроенергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною», — повідомляє пресслужба Міненерго.

Отже, Міненерго не заперечує, що підвищення тарифів може відбутися після 1 січня 2021 року.

Telegram Logo

«Додатково інформуємо, що ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року й зараз є найнижчою серед усіх країн Європи. Зокрема, в 1,2 — 2 рази нижче, ніж у сусідніх з Україною країнах», — зазначають у Міненерго.

Нагадаємо, що видання Politeka 23 вересня розповсюдило неправдиву інформацію, що з 1 жовтня в Україні буде підвищено тарифи на електричну енергію та постачання води для побутових споживачів (населення).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Згідно із заявою, ціна перших 100 кВт•год електроенергії має зрівнятися з тарифом на споживання е/е після 100 кВт•год, збільшившись із 0,9 грн до 1,68 грн. Тариф на воду має бути збільшено на 22%.

Раніше Верховна Рада зменшила фінансування пільг і житлових субсидій, що може призвести до зменшення кількості субсидіантів на 20%.

Контекст. Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО. Механізм було введено постановою Кабінету міністрів України від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (зі змінами).

Тарифи на електроенергію, яка відпускається населенню, встановлено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220. Згідно з цією постановою, вартість електричної енергії становить (з ПДВ): до 100 кВт•год — 90 коп. за кВт•год, понад 100 кВт•год — 168 коп. за кВт•год.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини