Глава Міненерго розповіла, що буде з цінами на електроенергію для населення та бізнесу

Ольга Буславець. Фото: УНІАН

Ольга Буславець. Фото: УНІАН

Уряд не готує рішень щодо підвищення тарифу на електричну енергію для населення і не планує піднімати його до кінця року. Щодо тарифів для промисловості, то в Україні є різні сегменти ринку: двосторонні договори, ринок на добу вперед, який формує індикативні ціни. І за умови певних змін правил гри на цих ринках ціни можуть коливатися.

Про це в інтерв'ю діловому тижневику «Перша Шпальта» розповіла виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.

«Але ми робимо все для того, щоб для «Енергоатому» здійснити відповідні кроки для його виходу на ринок двосторонніх договорів. Можу сказати, що перший етап вже буде реалізовано. Йдеться про 5% вивільнених обсягів виробництва «Енергоатому», які продали Українській енергетичній біржі за спеціальними аукціонами саме для можливості кінцевих промислових споживачів купувати електричну енергію на довгий період, для того щоб можна було планувати свою фінансову та економічну діяльність».

Ольга Буславець

Ольга Буславець

виконувачка обов'язків міністра енергетики

За її словами, така цифра є недостатньою. Однак уряд поетапно працює над тим, щоб випустити підприємство на цей ринок, адже він притаманний для виробника. Для того, щоб підприємство вийшло на ринок двосторонніх паперів, міністерство підготувало зміни до закону про ринок електричної енергії, зазначила Буславець.

Telegram Logo
Quote«Однією з норм у ньому є вивільнення додаткових 10% «Енергоатому» з обов'язковим продажем на ринку на добу вперед, для того щоб компанія могла цю електричну енергію продавати на двосторонніх договорах», — зазначила вона.

Контекст. Раніше Буславець вже запевняла, що цього року ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною, незважаючи на можливі зміни в роботі енергоринку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини