Facebook Pixel

АЕС і тарифи на електроенергію. Буславець розповіла, що буде з енергетикою

Ольга Буславець. Фото: Facebook/Ольга Буславець

Ольга Буславець. Фото: Facebook/Ольга Буславець

Ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною попри можливі зміни в роботі енергоринку. Цьогорічний тариф не зазнає змін — про це під час селекторної наради в Мінекоенерго заявила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець. Загалом тарифи цього року регулюються публічними спецзобов'язаннями (ПСО), які покладені на держпідприємства.

Однак енергетичну галузь очікують масштабні зміни, особливо в питаннях виробництва, обсягів і вартості електроенергії. Нещодавно під час круглого столу з питань енергоринку Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), запропонувала заборонити будівництво нових відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

Мінекоенерго вже отримало від секретаріату Енергетичного товариства проєкт меморандуму з інвесторами, який після обговорення стане основою проєкту для подання прем'єру Денису Шмигалю. Основною проблемою у відношеннях між державою та інвесторами ВДЕ став «зелений» тариф.

Telegram Logo

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування щодо можливих неправомірних дій посадових осіб міністерства через виведення в резерв державних підприємств атомної галузі, а також роботу енергоблоків атомних електростанцій на зниженій потужності. Однак Буславець запевнила, що Мінекоенерго діє в рамках закону та нормативно-правових актів.

За її словами, міністерство намагається стабілізувати ситуацію в сфері енергетики, саме тому йому доводиться приймати резонансні рішення. Крім того, варто було б перевірити діяльність або бездіяльність усіх гілок влади, які могли стати причиною критичного стану галузі.

Міністерство пропонує скоротити долю продажу для «Енергоатому» з 85% до 80% у рамках ПСО.

Контекст. Раніше Кабінет міністрів ухвалив рішення призупинити роботу трьох блоків атомних електростанцій та зменшити виробництво електроенергії ще на семи блоках. Пізніше 97 депутатів попросили прем'єр-міністра Дениса Шмигаля не відключати енергоблоки.

Кілька днів тому стало відомо про те, що Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища доручило державному підприємству «Енергоатом» розглянути можливість майнінгу криптовалюти для того, аби забезпечити додаткові ринки збуту електроенергії.

Коментарі

Всі новини