НКРЕКП запропонувала заборонити будувати нові альтернативні джерела енергії

Під час круглого столу на тему: «Подолання кризових явищ в українській енергетиці» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), представила план щодо покращення ситуації на ринку електроенергії. Регулятор пропонує заборонити будівництво нових відновлювальних джерел енергії доти, доки не буде вирішено питання щодо будівництва швидкоманеврових потужностей.

Проблема полягає в тому, що держава в обов'язковому порядку повинна сплачувати за енергію, вироблену альтернативними джерелами — це передбачено законом про енергоринок. Така ситуація призводить до того, що інші підприємства не отримують плату за вироблену електроенергію.

Telegram Logo

Крім того, НКРЕКП запропонувала до кінця року ліквідувати пільгову ціну на електроенергію для населення, що дозволить отримати додаткові 12 млрд грн. А в найближчі два роки планується скасувати перехресне субсидіювання та привести тарифи до ринкових, що принесе ще 30 млрд грн.

Виробництво на атомних електростанціях уже скорочено на 12%, а виробництво теплової генерації впало на 8%, зазначила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Крім того, за її словами, протягом тижня буде розроблено проєкт меморандуму з інвесторами у ВДЕ щодо тарифів.

Контекст. Останнім часом в ОЕС України відзначається значний профіцит електричної потужності. Істотним фактором перевищення генерації електроенергії є вибухове зростання введення в експлуатацію об'єктів ВДЕ.

Графік їхнього виробництва складно прогнозувати, а загальна частка СЕС і ВЕС у добовому балансі виробництва електроенергії зазвичай перевищує 8%. Удень, коли спостерігається висока сонячна активність, генерація цих станцій становить понад 3000 МВт і часто перевищує навантаження теплових і гідроелектростанцій, що покликані збалансовувати нестабільність роботи станцій на ВДЕ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини