Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Будівництво об'єктів «зеленої» енергетики впало вперше за 16 років — IRENA

У 2019 року в світі було створено 176 ГВт потужностей на відновлюваних джерелах (ВДЕ), що на 2% менше, ніж в 2018 році, а потужності нових сонячних електростанцій зросли на 97,68 ГВт, що на 2,5% менше, ніж в 2018 році.

Темпи будівництва станцій на ВДЕ скоротилися вперше з 2003 року, свідчать дані Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), передає Nikkei Asian Review.

Ця тенденція продовжиться в 2020 році із-за зупинок фабрик, які виробляють необхідне обладнання.

Азія внесла основний внесок в уповільнення зростання станцій на ВДЕ. Введення потужностей в 2019 році тут скоротилося на 12%, ніж у 2018 році. У Китаї і Японії відбулося зниження на 15% і 40% відповідно.

Світова економічна криза зруйнувала усталені ланцюжки поставок обладнання. Датська Vestas, провідний світовий виробник вітряних турбін, призупинила виробництво на двох заводах в Іспанії. Siemens Gamesa Renewable Energy призупинила роботу на шести з 10 своїх іспанських заводах.

У Китаї завантаженність фабрик сонячних панелей впала приблизно до 60% в лютому 2020. З тих пір ця цифра відновилася, але багато хто турбується про довгострокові наслідки збоїв в країні, яка виробляє 70% сонячних панелей в світі.

Крім того, офшорні вітряні електростанції не можна будувати взимку, коли хвилювання в морі занадто велике. Тому деякі проекти можуть бути відкладені на цілий рік.

Контекст. Екстенсивний розвиток станцій ВДЕ підійшов до кінця. Подальше зростання використання ВДЕ можливе при якісному оновленні електромереж по всьому світу, так як вони мають найменший надлишок потужностей. Домогосподарства і підприємства будуть змушені обзавестися акумуляторними батареями (energy storage), щоб згладити коливання попиту і пропозиції і знизити навантаження на електричні мережі.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України раніше пропонувала знизити розмір «зеленого» тарифу для наземних сонячних станцій (СЕС) до 8-9 євроцентів за кВт з існуючих 15 євроцентів за кВт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини