«Енергоатом» закриє ще два енергоблоки на період карантину

Оператор атомних електростанцій «Енергоатом» вирішив вимкнути ще два енергоблоки на період карантину. Причиною цього стало зменшення споживання до 50 млн кВт/год. Оператор планує послідовне виведення енергоблоків у резерв у холодному стані з можливістю повернення до гарячого стану за дві доби.

Загалом обмеження вироблення атомної електроенергії для оператора складає 73,7 млрд кВт/год на рік, зауважив голова «Енергоатому» Володимир Котін в рамках круглого столу щодо проблем в енергетичній галузі.

Криза в енергетиці призвела до вимушеного простою енергоблоків, однак «Енергоатом» планує використати цей час для ремонту. Проте у компанії немає коштів на ремонт через ненадходження коштів від «Енергоринку» та «Гарантованого покупця».

Telegram Logo

Загальний борг перед оператором складає 16 млрд грн, з яких 11 млрд грн належать колишньому оператору ринку – підприємству «Енергоринок». Ще 5 млрд грн — не виплачені борги за електроенергію за останні 3 місяці.

Змінити ситуацію може лише стабілізація на ринку, зазначив Котін.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. «Енергоатом» подав позов проти держпідприємства «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд грн за електроенергію, відпущену в лютому 2020 року.

Заборгованість утворилася в умовах дефіциту коштів через завищений «зелений» тариф для так званої «зеленої» енергетики — виробників електроенергії з поновлюваних джерел. Тому сонячні та вітрові станції на сьогодні є головною загрозою для «Енергоатому». Вони генерують вкрай дорогу енергію, але мають законодавчу перевагу щодо її реалізації. У підсумку електроенергія для українських споживачів стає набагато дорожчою, а на населення чекає зростання тарифів.

Раніше Кабмін поклав на «Енергоатом» спеціальні зобов'язання для забезпечення суспільних інтересів у рамках ринку електроенергії. Компанія реалізує майже 85% виробленої електроенергії «Гарантованому покупцю». Це основне джерело доходу для «Енергоатому» і ключовий важіль для утримання цін на електроенергію для населення.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини