Facebook Pixel

«Енергоатом» закриє ще два енергоблоки на період карантину

Оператор атомних електростанцій «Енергоатом» вирішив вимкнути ще два енергоблоки на період карантину. Причиною цього стало зменшення споживання до 50 млн кВт/год. Оператор планує послідовне виведення енергоблоків у резерв у холодному стані з можливістю повернення до гарячого стану за дві доби.

Загалом обмеження вироблення атомної електроенергії для оператора складає 73,7 млрд кВт/год на рік, зауважив голова «Енергоатому» Володимир Котін в рамках круглого столу щодо проблем в енергетичній галузі.

Криза в енергетиці призвела до вимушеного простою енергоблоків, однак «Енергоатом» планує використати цей час для ремонту. Проте у компанії немає коштів на ремонт через ненадходження коштів від «Енергоринку» та «Гарантованого покупця».

Telegram Logo

Загальний борг перед оператором складає 16 млрд грн, з яких 11 млрд грн належать колишньому оператору ринку – підприємству «Енергоринок». Ще 5 млрд грн — не виплачені борги за електроенергію за останні 3 місяці.

Змінити ситуацію може лише стабілізація на ринку, зазначив Котін.

Контекст. «Енергоатом» подав позов проти держпідприємства «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд грн за електроенергію, відпущену в лютому 2020 року.

Заборгованість утворилася в умовах дефіциту коштів через завищений «зелений» тариф для так званої «зеленої» енергетики — виробників електроенергії з поновлюваних джерел. Тому сонячні та вітрові станції на сьогодні є головною загрозою для «Енергоатому». Вони генерують вкрай дорогу енергію, але мають законодавчу перевагу щодо її реалізації. У підсумку електроенергія для українських споживачів стає набагато дорожчою, а на населення чекає зростання тарифів.

Раніше Кабмін поклав на «Енергоатом» спеціальні зобов'язання для забезпечення суспільних інтересів у рамках ринку електроенергії. Компанія реалізує майже 85% виробленої електроенергії «Гарантованому покупцю». Це основне джерело доходу для «Енергоатому» і ключовий важіль для утримання цін на електроенергію для населення.

Коментарі

Всі новини