Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Енергоатом» подав позов проти «Гарантованого покупця» на 3 млрд грн

Оператор атомних електростанцій України «Енергоатом» подав позов проти держпідприємства «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд грн за відпущену в лютому 2020 року електроенергію в рамках виконання спеціальних обов'язків згідно з постановою КМУ №483.

Як повідомляє пресслужба «Енергоатому», в Господарському суді Києва зареєстровано відповідну справу №910/4160/20.

У зв'язку з тим що «Гарантований покупець не сплатив у повному обсязі відпущену електроенергію, «Енергоатом» обмежив продаж «Гарпоку» на 25% і застосував своє право на нарахування штрафних санкцій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Щодо цієї ситуації були належним чином поінформовані Гарантований покупець, регулятор НКРЕКП та Мінекоенерго.

Контекст. Кабмін поклав на «Енергоатом» спеціальні обов'язки для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Компанія реалізує майже 85% відпущеної електроенергії «Гарпоку». Це основне джерело доходу для «Енергоатому» та ключовий важіль для утримання цін на електроенергію для населення.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Як повідомлялося, головною загрозою для «Енергоатому» на сьогоднішній день є так звана «зелена енергетика» — виробники електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Вони генерують вкрай дорогу енергію, але мають законодавчу перевагу в її реалізації. У підсумку електроенергія для українців набагато дорожча, а на населення чекає зростання тарифів.

Напередодні Павло Павлишин, який зараз тимчасово виконує обов'язки президента державного концерну «Енергоатом», написав заяву про відставку.

Коментарі

Всі новини