Facebook Pixel

Транспорт на карантині: нові обмеження у «червоній» зоні та розширення прав місцевої влади

У зонах із «червоним» рівнем епідемічної небезпеки порядок роботи транспорту зможуть визначати регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, наприклад, у Києві вже ухвалено рішення про обмеження кількості пасажирів у метро.

Саме місцева влада буде вирішувати, забороняти чи ні регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним і залізничним транспортом, про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Однак заборона не торкнеться:

  • транзитних перевезень;
  • перевезень легковими автомобілями, де кількість пасажирів, включаючи водія, не більше 5 осіб без урахування дітей у віці до 14 років;
  • перевезень службовим/орендованим автотранспортом підприємств чи установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які проінформована Нацполіція не менше ніж за два дні до поїздки;
  • перевезень пасажирів автотранспортом у міжнародному сполученні за наявності підтвердженого негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, проведеного не більше ніж за 48 годин.

Також комісії можуть забороняти посадку пасажирів в автомобільний або залізничний транспорт міжобласного сполучення, крім спеціальних залізничних рейсів.

Як працюватиме транспорт у Києві під час локдауну

Київ потрапив до «червоної» зони карантину. Однак місцева влада вирішила не зупиняти міський транспорт. Але в метрополітені в пікові години обмежуватимуть вхід до станцій, закриваючи частину дверей у вестибюлі.

Також із обмеженнями буде працювати і наземний громадський транспорт, а саме наполовину свого навантаження. Так, перебувати в громадському транспорті зможе лише частина людей на половині місць, визначених технічним паспортом.

Обмеження роботи транспорту традиційно може викликати пробки в столиці і на в'їзді до міста.

Як працює транспорт у Харкові

Харків зараз знаходиться в «жовтій» зоні епідемічної небезпеки, тому поки що немає підстав турбуватися про обмеження роботи транспорту. Однак міська влада Харкова застерегла городян, що погіршення епідемічної ситуації в місті може спричинити введення більш жорстких карантинних обмежень.

Зокрема, йдеться про припинення роботи транспорту і закриття шкіл.

Зараз транспорт Харкова працює в звичайному режимі.

Як працюватиме транспорт в Одесі під час карантину

Одеська область потрапила до «червоної» зони епідемічної небезпеки. Однак в Одеській міській адміністрації поки що не вирішили щодо обмеження роботи транспорту.

Найімовірніше в громадському транспорті просто обмежать кількість пасажирів, які можуть ним користуватися.

Приміське залізничне сполучення може працювати тільки після узгодження з обласною адміністрацією. Сполучення між областями може дозволити тільки МОЗ та Мінінфраструктури.

Як працює транспорт у Львові

Незважаючи на те, що Львівська область перебуває в «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки у місті до 28 березня введено суворий карантин.

Обмеження не стосуються роботи транспорту, він працює як зазвичай. Однак у «Львівелектротранс» закликали пасажирів дотримуватися карантинних правила проїзду і заохочують купувати квитки через електронні сервіси.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉