Facebook Pixel

Національна катастрофа і новий локдаун: чого чекати Україні від третьої хвилі коронавірусу

Останнім часом в Україні фіксують сплеск хворих на коронавірус і зростання кількості госпіталізацій — уряд говорить про третю хвилю COVID-19 в Україні, а населення обговорює введення нового локдауну. The Page зібрало інформацію, яка відома на цей момент.

Третя хвиля COVID-19 в Україні

У зв'язку зі сплеском захворюваності на коронавірус в Україні, вже чотири області країни виявилися в «червоній» зоні — Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька.Водночас Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області та Київ входять до «помаранчевої», а решта — «жовтої». Всього показники для визначення регіонів зі значним поширенням захворюваності перевищені в 14 областях, йдеться в інформації на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Ситуація ускладнюється також тим, що нещодавно в Україні виявили кілька випадків так званого «британського штаму» коронавірусу, який відрізняється коротким інкубаційним періодом, більшою заразністю, зменшенням частки легких і безсимптомних форм, а також більшою смертністю.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Ці слова підтверджує і міністр охорони здоров'я Максим Степанов, заявляючи, що країна вступила в третю хвилю, яка зараз спостерігається в світі.

«За прогнозами Міністерства охорони здоров'я і наших фахівців, які підтверджуються заявами ВООЗ, світ досить швидко підходить до третьої хвилі коронавірусу. Оцінки вчених невтішні: другий рік пандемії може виявитися навіть важчим за попередній».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

Чи буде новий локдаун в Україні

Шмигаль вже анонсував жорсткий локдаун, якщо більшість областей потрапить до «червоної» зони епідемічної небезпеки. За словами ж Степанова, найважчий період за захворюваностю припаде на березень і квітень, заявив він «Стране.ua».

«Якщо за цей час в «червону» зону перейде 13 і більше областей — МОЗ закликатиме до локдауну по всій країні», — пояснив він.

За словами ж інфекціоніста і медичного експерта ЮНІСЕФ Катерини Булавінової, локдаун можуть ввести вже через кілька тижнів. Про це вона заявила в ефірі телеканалу «1 + 1».

Quote«Я думаю, ми говоримо про декілька тижнів. Нас це торкнеться, цілком можливий третій локдаун», — заявила експерт.

Водночас президент Володимир Зеленський вважає, що найкращою відповіддю на зростання кількості COVID-хворих є прискорення вакцинації, а не локдаун, цитує його пресслужба глави держави.

«Найбільш правильною відповіддю на сьогоднішнє зростання кількості хворих коронавірусною інфекцією є вакцинація, а не локдаун. Саме це є рішенням, щоб не було великого приросту хворих. Ми наближаємося до середини березня, і повинні надати більше можливостей людям отримати перші дози вакцини, особливо якщо вони працюють на передовій боротьби з коронавірусом».

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Коронавірус в Україні: до чого готуватися

В Інституті біохімії імені Палладіна Національної академії наук України (НАН) вважають, що весняна хвиля коронавірусу (або третя), буде небезпечнішою за осінню, бо стрімко розвивається.

Як заявив кандидат біологічних наук Володимир Галицький, нова хвиля характеризується суперсприйнятливістю і суперпоширенням, а також значною кількістю важких і летальних випадків COVID-19, цитує його пресслужба НАН.

Quote«Весняна хвиля COVID-19 буде значно вищою та стрімкішою, ніж осіння, і може стати національною катастрофою», — заявив він, додавши, що необхідно ввести повномасштабні протиепідемічні заходи по всій Україні, розгортати тимчасові госпіталі та максимально прискорити вакцинацію.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉