
Нова хвиля коронавірусу: до чого готуватися українцям. Фото: pixabay
Деякі країни світу заявили про початок у них четвертої хвилі коронавірусу. Однак в Україні фіксується зростання кількості захворювань попри початок масової вакцинації у країні.
Ба більше, є вірогідність, що Україна наближається до третьої хвилі коронавірусу. розбиралося, чого чекати від нової хвилі коронавірусу.
Нова хвиля коронавірусу в Україні
Так, за добу 3 березня у Києві підтвердили 868 нових випадків захворювання на коронавірус – це найбільша кількість хворих за добу з 12 січня. Загалом за 3 березня кількість хворих перевищила 10 тисяч осіб вперше з грудня.
Крім того, про початок третьої хвилі коронавірусу заявив голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, народний депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький.
«У нас був маленький локдаун, коли було по 2-5 тис. На сьогоднішній день все, на жаль, зростає. Я так думаю, що ми виходимо на чергову хвилю захворюваності COVID-19».

Михайло Радуцький
народний депутат від «Слуги народу»
За його словами, причиною швидкого розповсюдження коронавірусу є те, що українці розслабилися та перестали дотримуватися карантинних норм.
Також він зазначив, що зростання кількості хворих може бути пов'язано з мутаціями коронавірусу. Крім того, він зазначив, що зупинити хворобу може вакцинація і поява колективного імунітету.
Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна підготувалася до третьої хвилі пандемії та спробує зменшити її силу за допомогою вакцинації. Він зазначив, що на сьогоднішній день для потреб хворих на коронавірус доступні 6142 апарати штучної вентиляції легенів.
Основним показанням для того, щоб говорити про початок третьої хвилі коронавірусу є стрімке зростання кількості хворих.
Чого чекати від третьої хвилі коронавірусу
Ба більше, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Він анонсував жорсткий локдаун, якщо більшість областей потрапить до «червоної» зони епідемічної небезпеки.
«Це дуже хвилююче запитання, ми бачимо зростання кількості хворих щодня. На жаль, треба констатувати, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії. Це цифри та статистика, яку ми бачимо, і яку не можна протрактувати якось по-іншому».

Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України
Також він зазначив, що процес вакцинації у світі лише розпочинається і триватиме щонайменше два роки. І весь цей час доведеться дотримуватися протиепідемічних правил.
Водночас директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клуге висловив припущення, що 2022 року Європа залишить пандемію у минулому завдяки вакцинації та колективному імунітету. Зокрема, очікується, що коронавірус перестане нести таку загрозу людству та просто залишиться з людьми, як грип.
Крім того, вчені вважають, що найімовірніше коронавірус проявлятиметься локально і в більш м'якій формі.