Facebook Pixel

Тривалий постковід: вчені пов'язали коронавірус із синдромом Гієна – Барре

Наслідком коронавірусу може стати синдром Гієна – Барре. Фото: Pixabay

Наслідком коронавірусу може стати синдром Гієна – Барре. Фото: Pixabay

COVID-19 може призвести до розвитку синдрому Гієна – Барре, повідомляється у дослідженні вчених із Бірмінгемського університету.

За даними ВООЗ, через синдром Гієна-Барре імунна система людини вражає частину периферичної нервової системи. Можуть бути порушені нерви, які контролюють рухи м'язів або передають больові, температурні та тактильні відчуття. Синдром може призводити до м'язової слабкості та втрати чутливості в ногах і руках. Синдрому може передувати бактеріальна або вірусна інфекція. Ще причиною до його розвитку може бути вакцинація або хірургічна операція.

За даними вчених, антитіла, які виробляються у людей, які перенесли коронавірус, нагадують ті, що призводять до хвороб серця та шкіри.

Telegram Logo

«Ми ще не знаємо, чи дійсно ці аутоантитіла викликають симптоми у пацієнтів і чи є це звичайним наслідком безлічі інфекцій або це характерно тільки після перенесеного коронавірусу», – повідомив один із авторів дослідження Алекс Ріхтнер.

Контекст. У грудні 2020 року випробування китайської вакцини Sinopharm були призупинені через «серйозний побічний ефект». У одного з учасників дослідження виявили неврологічні симптоми, які можуть бути пов'язані з синдромом Гієна–Барре.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини