Facebook Pixel

США пов'язали вакцини Pfizer і Moderna з проблемами серця у чоловіків. Компанії — заперечують

Вакцини проти коронавірусу Pfizer та Moderna викликають запалення серця (міокардит) у молодих чоловіків частіше, ніж очікували медики.

Розслідування випадків запалення серця почалося після того, як Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю повідомило про можливий зв'язок захворювання з вакциною Pfizer, передає Reuters з посиланням на звіт Центру США з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Переважну більшість випадків зафіксували протягом першого тижня після вакцинації. Так, за даними двох систем моніторингу безпеки вакцин Pfizer та Moderna запалення серця діагностували у чоловіків віком від 12 до 24 років.

Telegram Logo

Система звітності про побічні ефекти вакцин США (VAERS) зареєструвала 283 випадки запалення серця у осіб віком від 16 до 24 років. Що значно більше очікуваних випадків — від 10 до 102.

Більшість госпіталізованих пацієнтів повністю одужали.

Також збільшення кількості серцевих запалень у чоловіків віком від 16 до 39 років після другого щеплення зафіксувала система моніторингу безпечності вакцини (VSD).

Однак у Moderna та Pfizer заявили, що не встановили причинно-наслідковий звʼязок між цим захворюванням і вакциною.

18 червня CDC проведе засідання Консультативного комітету з практики імунізації для подальшої оцінки доказів та оцінки ризику запалення серцевого мʼяза після вакцинації мРНК-вакцинами проти коронавірусу.

Контекст. На початку червня у МОЗ Ізраїля повідомив про побічні ефекти у вигляді міокардиту у чоловіків після вакцинації препаратом від Pfizer.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини