Facebook Pixel

Побічний ефект від Pfizer: в Ізраїлі у вакцинованих виявили проблеми із серцем

Побічний ефект від вакцини Pfizer: у чоловіків виявили міокардит. Фото: УНІАН

Побічний ефект від вакцини Pfizer: у чоловіків виявили міокардит. Фото: УНІАН

В Ізраїлі в деяких чоловіків, які вакцинувалися німецьким препаратом проти коронавірусу Pfizer, виявили побічні ефекти у вигляді міокардиту (запалення серцевого м'яза).

Як пише видання Reuters, з грудня 2020 року до травня 2021-го зареєстрували 275 випадків міокардиту з-поміж понад 5 мільйонів вакцинованих. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю за підсумками відповідного розслідування.

Зокрема, воно показало, що є ймовірний зв'язок між отриманням другої дози вакцини Pfizer і появою міокардиту в чоловіків віком від 16 до 30 років. Водночас більшість пацієнтів виписали з лікарні менш як за чотири дні, і 95% випадків були легкими.

Telegram Logo

Побічний ефект від вакцини Pfizer: реакція виробника

У Pfizer говорять, що знають про спостереження Ізраїлю, але зазначили, що причинно-наслідковий зв'язок із їхньою вакциною не встановлений. Там також додали, що регулярно зустрічаються з представниками Департаменту безпеки вакцин Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю для перевірки даних.

За словами ж ізраїльського координатора з боротьби з пандемією Нахмана Еша, ефективність вакцини переважує її ризики.

Контекст. Раніше консультативна група Центрів із контролю та профілактики захворювань США порадила й далі вивчати можливий зв'язок між міокардитом і вакцинами Pfizer і Moderna. Наприкінці травня там заявили, що, згідно з даними системи звітності про побічні ефекти вакцин, кількість випадків міокардиту або перикардиту в 16 — 24-річних осіб стала вищою, ніж очікувалося. Водночас дані бази Vaccine Safety Datalink не показали, що кількість міокардитів чи перикардитів, що спостерігалися після вакцинації, відрізнялася від тієї, що очікувалася.

Пізніше в Європейському агентстві з лікарських засобів заявили, що міокардит після вакцинації Pfizer не є приводом для занепокоєння, але додали, що найбільший ризик захворіти мають молоді люди.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини