В Ізраїлі в деяких чоловіків, які вакцинувалися німецьким препаратом проти коронавірусу Pfizer, виявили побічні ефекти у вигляді міокардиту (запалення серцевого м'яза).
Як пише видання Reuters, з грудня 2020 року до травня 2021-го зареєстрували 275 випадків міокардиту з-поміж понад 5 мільйонів вакцинованих. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю за підсумками відповідного розслідування.
Зокрема, воно показало, що є ймовірний зв'язок між отриманням другої дози вакцини Pfizer і появою міокардиту в чоловіків віком від 16 до 30 років. Водночас більшість пацієнтів виписали з лікарні менш як за чотири дні, і 95% випадків були легкими.
Побічний ефект від вакцини Pfizer: реакція виробника
У Pfizer говорять, що знають про спостереження Ізраїлю, але зазначили, що причинно-наслідковий зв'язок із їхньою вакциною не встановлений. Там також додали, що регулярно зустрічаються з представниками Департаменту безпеки вакцин Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю для перевірки даних.
За словами ж ізраїльського координатора з боротьби з пандемією Нахмана Еша, ефективність вакцини переважує її ризики.
Контекст. Раніше консультативна група Центрів із контролю та профілактики захворювань США порадила й далі вивчати можливий зв'язок між міокардитом і вакцинами Pfizer і Moderna. Наприкінці травня там заявили, що, згідно з даними системи звітності про побічні ефекти вакцин, кількість випадків міокардиту або перикардиту в 16 — 24-річних осіб стала вищою, ніж очікувалося. Водночас дані бази Vaccine Safety Datalink не показали, що кількість міокардитів чи перикардитів, що спостерігалися після вакцинації, відрізнялася від тієї, що очікувалася.
Пізніше в Європейському агентстві з лікарських засобів заявили, що міокардит після вакцинації Pfizer не є приводом для занепокоєння, але додали, що найбільший ризик захворіти мають молоді люди.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також